Jump to content

Recommended Posts

Τα προγράμματα έχουν 2πλό τρόπο εφαρμογής. Έναν αυτό που βλέπεις από το κινητό την ώρα εγγραφής και μετά, έναν άλλον όταν μεταφέρουν αρχεία για το πως παρουσιάζονται τα δεδομένα.

 

Το Navionics, στο πρώτο, είναι άπαιχτο σε σχέση με όσα άλλα έχω δει.

 

Στο δεύτερο κομμάτι, δεν έχω και πολύ εμπειρία. Να σημειώσω όμως την ανασφάλεια που έχω με διάφορα προγράμματα που φορτώνεις την ημέρα σου στο site της εταιρείας του προγράμματος. Διότι αν κάποτε σταματήσει να υποστηρίζει την εφαρμογή, θα χάσεις τα δεδομένα σου.


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο δεύτερο κομμάτι, δεν έχω και πολύ εμπειρία. Να σημειώσω όμως την ανασφάλεια που έχω με διάφορα προγράμματα που φορτώνεις την ημέρα σου στο site της εταιρείας του προγράμματος. Διότι αν κάποτε σταματήσει να υποστηρίζει την εφαρμογή, θα χάσεις τα δεδομένα σου.

 

Σωστή παρατήρηση...γι' αυτό κι εγώ πάντα επιλέγω μη εξεζητημένες εφαρμογές που μπορείς και κρατάς και "hard copy"!

Edited by wraith

sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

...

Τα προγράμματα έχουν 2πλό τρόπο εφαρμογής.

  • Έναν αυτό που βλέπεις από το κινητό την ώρα εγγραφής και μετά,
  • έναν άλλον όταν μεταφέρουν αρχεία για το πως παρουσιάζονται τα δεδομένα.

...

Να σημειώσω όμως την ανασφάλεια που έχω

με διάφορα προγράμματα που φορτώνεις την ημέρα σου στο site της εταιρείας του προγράμματος.

Διότι αν κάποτε σταματήσει να υποστηρίζει την εφαρμογή, θα χάσεις τα δεδομένα σου.

...

 

Προσωπικά το βρίσκω εντελώς άχαρο να βλέπω τα όποια δεδομένα βγαίνουν

μόνο μέσω του Smartphone και της όποιας εφαρμογής.

Για αυτό και ψάχνω για εφαρμογή που να μου μεταφέρει τα δεδομένα στον υπολογιστή,

αλλά και να κάνει export τα αρχεία σε kmz κ.α. για να τα έχω,

ασχέτως αν σταματήσουν να υποστηρίζουν την εφαρμογή.

Edited by ALCATRAZ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Προσωπικά το βρίσκω εντελώς άχαρο να βλέπω τα όποια δεδομένα βγαίνουν

μόνο μέσω του Smartphone και της όποιας εφαρμογής.

Φυσικά. Όμως, την ώρα που κάνεις σκι, πάνω στο καρεκλάκι, βλέπεις τι κάνεις. Και χρειάζεσαι έναν τρόπο παρακολούθησης της εφαρμογής. Πάρα πολλές κολάνε και πολλά δεδομένα πάνε χαμένα. Άσε που στο τέλος της ημέρας, στο τηλέφωνο θα βλέπεις τα πάντα.

 

Για αυτό και ψάχνω για εφαρμογή που να μου μεταφέρει τα δεδομένα στον υπολογιστή,

αλλά και να κάνει export τα αρχεία σε kmz κ.α. για να τα έχω,

ασχέτως αν σταματήσουν να υποστηρίζουν την εφαρμογή.

Όλες οι εφαρμογές στέλνουν τα δεδομένα στον υπολογιστή. Κάποιες, στέλνουν τα δεδομένα στην δική τους σελίδα και παρακολουθείς το τι έκανες μέσα από την σελίδα της εφαρμογής. Μερικές φαίνονται πολύ καλές, αλλά αν σταματήσουν να υποστηρίζουν την εφαρμογή, τις έχασες!

 

Δες εδώ:

https://buddy.iski.cc/tracks/shared/pDfvKyrnytSSFEkQT9ZV

Μου αρέσει το αποτέλεσμα, αλλά αν πάψει να υπάρχει αυτή η εφαρμογή τα έχασα τα δεδομένα.

Edited by mil

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο Navionics, όταν ανοίγεις ένα αρχείο παλιό, βλέπεις αυτό:

post-398-0-31955900-1390008983.png

Βλέπεις στον χάρτη την κάτοψη της διαδρομής σου. Μεγενθύνεις τον χάρτη κατά το δοκούν. Κάτω έχει ένα βελάκι, που αρχίζει να επαναλβάνει την διαδρομή.

Την εκάστοτε τρέχουσα διαδρομή την χρωματίζει διαφορετικά (εδώ γαλάζια). Εδώ είναι ζωγραφισμένη η πρώτη ανάβαση, όπου πάνω δεξιά φαίνεται η υψομετρική διαφορά ανόδου (1469). Με το δαχτυλάκι σου, μεταφέρεις (τον στρογγυλό κέρσορα στο κάτω μέρος της οθόνης αριστερά/δεξιά, για να πας) μπρος ή πίσω την διαδρομή για να δεις την κάθε λεπτομέρεια που θέλεις. Αριστερά έχει ένα πριονωτό διάγραμμα. Αν το πατήσεις σου βγάζει ένα διάγραμμα, συνάρτηση της ώρας, έχοντας υψόμετρα και ταχύτητα.

 

Μπαίνοντας στα στατιστικά (πατώντας πάνω δεξιά), σου βγάζει σε πίνακα που ανεβοκατεβαίνει όλα τα στατιστικά της ημέρας:

post-398-0-92085000-1390009235.png

αλλά και συγκριτικά στοιχεία με σχέση με τους μέσους όρους σου:

post-398-0-69274700-1390009261.png

 

Όταν πατήσεις στην δεύτερη εικόνα το Details, κάτω από τις κατεβασιές που έκανες, έχεις αναλυτικά την διαδρομή σου (ρολάρει πάνω/κάτω), με όλα τα λιφτ, πίστες, χρόνους, κλπ, κλπ:

post-398-0-58224700-1390009343.png

 

Επίσης μπορείς να στείλεις τα δεδομένα στον υπολογιστή σου για να δεις στο google, την διαδρομή σου.

Edited by mil
  • Like 3

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εγώ όταν το κατέβασα, το κατέβασα τζάμπα. Τώρα δεν ξ'ερω πόσο το χρεώνουν.

 

Το i ski Tracker, που έχω χρησιμοποιήσει, μου φαίνεται ικανοποιητικό. Μου έχει κάνει 1-2 κολληματάκια όμως. Επίσης για να λειτουργεί φυσιολογικά θέλει σύνδεση με internet. Όταν τελειώνει η ημέρα σκι σου πρέπει να στέλνει (αυτόματα) τα δεδομένα, για να τα δεις με συμπαθητική παρουσίαση στην σελίδα τους στο internet. Όταν όμως κλείνεις την καταγραφή και δεν έχεις σύνδεση στο internet, πρέπει να πρειμένεις να γυρίσεις πίσω. Υπάρχει περίπτωση να κάνεις κάτι λάθος, όπως εγώ και να χάσεις μία ημέρα σκι.


53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για Android κάνει 0.89€, ενώ για iOS Κάνει 1.79€.

 

Το πρόγραμμα δεν το έχω δοκιμάσει, καθώς όπως είπα και πιο πριν από φέτος χρησιμοποιώ το Ski Tracks, το οποίο σε Android εμένα μου λειτουργεί άψογα. Συν ότι πρακτικά η εξτρά λειτουργία του, δηλαδή χάρτες πιστών, εμένα μου είναι άχρηστη καθώς δεν έχει τον Παρνασσό.

 

That being said, που λένε και στο χωριό μου, η εφαρμογή φαίνεται εξαιρετική και με πολλές δυνατότητες (ίσως και περισσότερες από το Ski Tracks), συν το όνομα-εγγύηση της Navionics.

 

Όσο για την τιμή των και των 2 εφαρμογών, είναι τουλάχιστον γελοία.


sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Φαίνεται καλή προσπάθεια.

Προς το παρόν είναι μόνο για IOS αλλά σύντομα θα βγει και για android.

Σημειώνουν οι developers ότι είναι εφαρμογή για κινητά και όχι για tablet και ότι τα δεδομένα τα λαμβάνουν από τα Χ/Κ live.


1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sochi news the app στο Apple store

Καλη φαίνεται με ενημερώσεις για όλα τα αθλήματα των Ολυμπιακών αγώνων αλλα επι πληρωμη...


2013_Elan_Amphibio_Waveflex_14_Fusion.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Νέα εφαρμογή για τα Ελληνικά χιονοδρομικά:

 

snowresorts.gr

 

http://www.youtube.com/watch?v=UFROrDBzKwI

 

Φαίνεται καλή προσπάθεια.

Προς το παρόν είναι μόνο για IOS αλλά σύντομα θα βγει και για android.

Σημειώνουν οι developers ότι είναι εφαρμογή για κινητά και όχι για tablet και ότι τα δεδομένα τα λαμβάνουν από τα Χ/Κ live.

 

Καλησπέρα παιδιά.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το snowresorts είναι πλεον διαθέσιμο για συσκευές android. Μπορείτε να βρείτε δωρεάν την εφαρμογή στο google play ή ακολουθώντας το λινκ (εδώ)

 

Ακόμη με μεγάλη μας χαρά σας ανακοινώνουμε πως πλεον και η εφαρμογή για τις iOS συσκευές είναι και αυτή δωρεάν και μπορείτε να την κατεβάσετε απο το app store ή ακολουθώντας το λινκ (εδώ)

 

Ελπίζουμε να σας αρέσει!!!!!

 

SnowResorts.gr Team

  • Like 10

Το νέο Hot Spot του χειμώνα.............

www.SnowResorts.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βγάλτε και για windows phones παίδες!

 

Δυστυχώς κάτι τέτοιο για να είμαστε ειλικρινείς δεν είναι στα άμεσα σχέδιά μας. Ποτε μη λες ποτέ όμως...:)

  • Like 1

Το νέο Hot Spot του χειμώνα.............

www.SnowResorts.gr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν πειραζει αφηστε τα wp ησυχα και να ασχολησθε με αντροιντ και ios


Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η μαγική Nokia μέσα από την beta εφαρμογή Here maps δίνει την δυνατότητα για offline navigation σε όλους τους χρήστες android.Με πέντε αυτοκίνητα καλύπτει τον ελληνικό χώρο.Εδώ στην επίσημη ιστοσελίδα της Here maps Ελλάδος.

Με λίγες ιντερνετικές γνώσεις εγκαθιστάς και τα ελληνικά στην beta εφαρμογή.

Ios από τον καινούριο χρόνο.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχω ακούσει τα καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το LG-V500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πώς να επιβιβαστούμε στο μετρό πληρώνοντας με το… κινητό – Όλες οι οδηγίες

 

Με επίσημη ανακοίνωση η εταιρεία «Σταθερές Συγκοινωνίες ΑΕ» εγκαινιάζει την ηλεκτρονική εφαρμογή που θα επιτρέπει στους επιβάτες να επιβάζονται στα μέσα μεταφοράς και να πληρώνουν το εισιτήριο με το κινητό τους.

Το μόνο που χρειάζεται είναι να διαθέτουν smartphone και πιστωτική κάρτα καθώς η χρέωση θα γίνεται αυτομάτως από την ηλεκτρονική εφαρμογή στην κάρτα. Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να κατεβάσουν μια εφαρμογή (Tfa Tickets) στο κινητό τους.

Πρόκειται για εφαρμογή η οποία διατίθεται, σύμφωνα με την ανακοίνωση της ΣΤΑ.ΣΥ και για κινητά της Apple που χρησιμοποιούν το λογισμικό IOs αλλά και συσκευές που δουλεύουν με Android.

Ολόκληρη η ανακοίνωση της ΣΤΑΣΥ η οποία παρέχει και αναλυτικές λεπτομέρειες για το πώς θα λειτουργήσει το σύστημα, έχει ως εξής:

Με τη δωρεάν εφαρμογή mobile ticketing, με την ονομασία «TfA tickets», είναι πλέον δυνατή η έκδοση εισιτηρίων σε όλα τα Μέσα των Συγκοινωνιών Αθηνών, με σαφή πλεονεκτήματα: Εύκολη αγορά εισιτηρίων, ασφαλείς και γρήγορες συναλλαγές, χωρίς καμιά επιπλέον χρέωση. Κατά τη διάρκεια της αρχικής φάσης του πιλοτικού προγράμματος, στην εφαρμογή θα είναι διαθέσιμα όλα τα εισιτήρια με διάρκεια ίση ή μικρότερη των 5 ημερών.

Το «έξυπνο» κινητό ή το tablet μετατρέπεται σε εισιτήριο, ακολουθώντας την παρακάτω διαδικασία, για μια μόνο φορά: εγγραφή στο σύστημα (προαιρετικά), καταχώρηση των στοιχείων της κάρτας και αγορά με ασφάλεια και ευκολία των εισιτηρίων.

Από τη δεύτερη φορά, το μόνο που χρειάζεται για τη διεκπεραίωση όλων των μελλοντικών συναλλαγών είναι η εισαγωγή του κωδικού επιβεβαίωσης (CVV) της πιστωτικής, χρεωστικής ή προπληρωμένης κάρτας. Μετά την αγορά, η εφαρμογή δίνει την δυνατότητα στους επιβάτες να αποθηκεύσουν τα εισιτήρια που έχουν αγοράσει και το μόνο που χρειάζεται να κάνουν, είναι η ενεργοποίηση του κατάλληλου εισιτηρίου πριν την επιβίβαση.

Δύο λεπτά μετά την ενεργοποίηση, τα εισιτήρια θεωρούνται πλέον επικυρωμένα. Για την ενεργοποίηση, δεν απαιτείται σύνδεση στο διαδίκτυο.

Η εφαρμογή TfA tickets είναι διαθέσιμη για φορητές συσκευές (κινητά τηλέφωνα και tablets) με λειτουργικό σύστημα Android ή iOS.

  • Για λειτουργικό Android αναζητήστε την εφαρμογή στο GooglePlay. Στο πεδίο αναζήτησης εισάγετε TfA tickets ή εισιτήρια ΟΑΣΑ
  • Για λειτουργικό iOS της Apple αναζητήστε την εφαρμογή AppStore. Στο πεδίο αναζήτησης εισάγετε TfA tickets ή Συγκοινωνίες Αθηνών

Ακολούθως εγκαταστήστε την εφαρμογή TfA tickets.

Εναλλακτικά, με χρήση εφαρμογής QRcode reader οι χρήστες, είτε έχουνAndroid, είτε iOS, μπορούν να κάνουν σάρωση του QR code

Χρήσιμες πληροφορίες

Τα εισιτήρια που διατίθενται από την εφαρμογή έχουν ακριβώς τις ίδιες τιμές με τα εκδοτήρια και τους αυτόματους πωλητές των Συγκοινωνιών Αθηνών.

Οι επιβάτες είναι σε θέση να αγοράσουν περισσότερα από ένα εισιτήρια ως μέρος μιας συναλλαγής. Για την αγορά πολλαπλών εισιτηρίων, επιλέγουν τον αριθμό των εισιτηρίων που επιθυμούν από τον κατάλογο των προϊόντων και στη συνέχεια, ενεργοποιούν τόσα εισιτήρια όσα και τα άτομα που θα επιβιβαστούν στο Μέσο.

Όλα τα άτομα, για τα οποία έχουν εκδοθεί εισιτήρια ως μέρος μιας ενιαίας συναλλαγής της εφαρμογής, θα πρέπει να μετακινηθούν μαζί με τον κάτοχο του «κινητού» εισιτηρίου.

Το εισιτήριο ενεργοποιείται από τον ίδιο τον επιβάτη και είναι έγκυρα επικυρωμένο 2 λεπτά μετά από την ενεργοποίησή του. Στην περίπτωση των λεωφορείων και των τρόλεϊ θα πρέπει να ενεργοποιείται οποιαδήποτε στιγμή πριν την είσοδό στο όχημα. Αν το εισιτήριο βρίσκεται στη φάση των 2 λεπτών καθυστέρησης πριν την επικύρωση, οι επιβάτες θα πρέπει εισέλθουν στο όχημα μόνο από την μπροστινή πόρτα και να επιδείξουν την κινητό τους τηλέφωνο με το εισιτήριο στον οδηγό.

Στην περίπτωση του μετρό, το εισιτήριο θα πρέπει να επικυρώνεται περίπου 2 λεπτά πριν την είσοδο στο σταθμό.

Τα εισιτήρια παραμένουν ενεργά καθ' όλη την ονομαστική διάρκεια τους. Σε περίπτωση ελέγχου, οι επιβάτες επιδεικνύουν το εισιτήριό τους στους ελεγκτές κομίστρου, ανοίγοντας την εφαρμογή «TfA tickets» και επιλέγοντας το ενεργοποιημένο εισιτήριο από την καρτέλα "Τα εισιτήριά μου".

Οι ελεγκτές κομίστρου μπορεί να βρίσκονται μέσα σε οποιοδήποτε όχημα των Συγκοινωνιών Αθηνών, καθώς και μετά τα μηχανήματα επικύρωσης των χάρτινων εισιτηρίων στους σταθμούς των μέσων σταθερής τροχιάς, γι’ αυτό οι επιβάτες θα πρέπει να προγραμματίζουν το χρόνο επικύρωσής τους αναλόγως.

Για την αντιμετώπιση τεχνικών προβλημάτων ή σφαλμάτων κατά τη χρήση της εφαρμογής, οι επιβάτες μπορούν να αποστέλλουν email οποιαδήποτε στιγμή στο mobile@oasa.gr ή να καλούν στο 11 185, Δευτέρα-Παρασκευή: 8 π.μ. - 15:00 μ.μ.. Οι επιβάτες παρακαλούνται να συμπεριλαμβάνουν το αναγνωριστικό της εφαρμογής (ID ή όνομα χρήστη) σε όλα τα αιτήματα, το οποίο μπορεί να βρεθεί μέσα από την εφαρμογή στην καρτέλα [Βοήθεια] > [Πληροφορίες εφαρμογής].

Η εφαρμογή mobile ticketing διατίθεται δωρεάν από αναγνωρισμένα ηλεκτρονικά καταστήματα εφαρμογών (application store), όπως το Google Play ή AppStore (για συσκευές που βασίζονται σε Android ή iOS αντίστοιχα). Σύνδεσμοι (links) θα υπάρχουν και στο site των Συγκοινωνιών Αθηνών.

Σε περίπτωση απώλειας κινητού τηλεφώνου ή αγοράς καινούργιου οι επιβάτες μπορούν να μεταφέρουν τα εισιτήριά τους στη νέα συσκευή. Για να γίνει αυτό, οι επιβάτες μπορούν να αποστέλλουν email οποιαδήποτε στιγμή στο mobile@oasa.gr ή να καλούν στο 11185, Δευτέρα-Παρασκευή: 08:00 πμ - 15:00 μμ..

Οι επιβάτες παρακαλούνται να συμπεριλαμβάνουν το αναγνωριστικό της εφαρμογής (ID ή όνομα χρήστη) σε όλα τα αιτήματα, το οποίο μπορεί να βρεθεί μέσα από την εφαρμογή στην καρτέλα [Βοήθεια] > [Πληροφορίες εφαρμογής]. Η μεταφορά των εισιτηρίων σε μια νέα συσκευή μπορεί να χρειαστεί μέχρι και μία εργάσιμη ημέρα.

Οι αποδείξεις για την αγορά εισιτηρίων μέσω κινητού τηλεφώνου διατίθενται μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e- mail).

Τα «κινητά» εισιτήρια λήγουν στο τέλος της ονομαστικής διάρκειας τους (π.χ. 70 λεπτά για το ενιαίο εισιτήριο και 24 ώρες για το ημερήσιο εισιτήριο) αφού επικυρωθούν, είτε μετά από έξι μήνες εάν δεν επικυρωθούν. Τα εισιτήρια που έχουν λήξει, μετακινούνται αυτόματα στη καρτέλα «Ιστορικό» στη θέση «Τα εισιτήριά μου».

Τα εισιτήρια μπορούν να αγοραστούν εκ των προτέρων και δεν χρειάζονται τις υπηρεσίες κινητού τηλεφώνου (σύνδεση δεδομένων) για να εμφανιστούν. Ωστόσο, ένα ενεργό δίκτυο παροχής υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας (σύνδεση δεδομένων) είναι απαραίτητο για την αγορά εισιτηρίων.

Η αγορά εισιτηρίου θα πρέπει έχει γίνει πριν την μετακίνηση με τα Μέσα των Συγκοινωνιών Αθηνών. Μετά την αγορά του, ακόμα κι αν δεν υπάρχει ενεργό δίκτυο κινητού τηλεφώνου (σύνδεση δεδομένων), είναι δυνατή η επικύρωση και επίδειξη του εισιτηρίου μετά την επιβίβαση στα οχήματα των Συγκοινωνιών Αθηνών. Η μέτρηση του χρόνου από την ενεργοποίηση στην επικύρωση (2 λεπτά) γίνεται από την εφαρμογή και δεν εξαρτάται από τη σύνδεση δεδομένων.

Ο επιβάτης είναι υπεύθυνος για να διατηρήσει το κινητό του τηλέφωνο φορτισμένο και σε λειτουργία, αν μετακινείται με εισιτήρια της εφαρμογής «TfA tickets». Αν το κινητό τηλέφωνο (ή άλλη συσκευή) δεν λειτουργεί, θα πρέπει να γίνεται χρήση των χάρτινων εισιτηρίων.

Σε περίπτωση επιβολής προστίμου λόγω εξαντλημένης μπαταρίας ο επιβάτης παρακαλείται να φέρει (φορτισμένη) την συσκευή και το απόκομμα επιβολής προστίμου στη Διεύθυνση Κομίστρου των Συγκοινωνιών Αθηνών (Μετσόβου 15, Αθήνα).

Εξελίσσουμε την εφαρμογή σε καθημερινή βάση και προσθέτουμε νέες λειτουργίες! Πείτε μας τη γνώμη σας στο: mobile@oasa.gr

 

Πηγή: Ναυτεμπορική

  • Like 1

sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάρα πολύ ενδιαφέρουσα φαίνεται. Μόλις την κατέβασα. Η μόνη μου επιφύλαξη είναι αν θα είναι ενήμεροι όλοι οι ελεγκτές ώστε να μην έχουμε δράματα.


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

μπορεις να κανεις εγγραφή ? γιατι εμενα βγαζει user service error 0008

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η μαγική Nokia μέσα από την beta εφαρμογή Here maps δίνει την δυνατότητα για offline navigation σε όλους τους χρήστες android.Με πέντε αυτοκίνητα καλύπτει τον ελληνικό χώρο.Εδώ στην επίσημη ιστοσελίδα της Here maps Ελλάδος.

Με λίγες ιντερνετικές γνώσεις εγκαθιστάς και τα ελληνικά στην beta εφαρμογή.

Την έβαλα προχθές και χωρίς να κάνω τίποτα εγώ έχει Ελληνικά ονόματα στους χάρτες (δρόμοι κλπ) και το ψαχτήρι δουλεύει στα Ελληνικά.

Δεν την έχω χρησιμοποιήσει σε πλοήγηση ακόμα αλλά δείχνει πολύ ενδιαφέρουσα εφαρμογή.

  • Like 1

Όλα τα βουνά είναι καλά. Όλοι οι skier είναι καλοί. Μόνο μερικοί άτυχοι στη ζωή άνθρωποι υπάρχουν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Την έβαλα προχθές και χωρίς να κάνω τίποτα εγώ έχει Ελληνικά ονόματα στους χάρτες (δρόμοι κλπ) και το ψαχτήρι δουλεύει στα Ελληνικά.

Δεν την έχω χρησιμοποιήσει σε πλοήγηση ακόμα αλλά δείχνει πολύ ενδιαφέρουσα εφαρμογή.

Δυστυχώς δεν έχει ελληνική φωνητική καθοδήγηση.Αυτήν την βρίσκεις ιντερνετικά.Ίσως δεν το διευκρίνισα και γω.

Edited by Velissarios

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να προτείνει ένα καλό weather app για android?

 

Σημείωση: Ως τακτικό μέλος του φόρουμ παρακαλώ μην αρχίσετε τα "δεν είναι αξιόπιστα" κτλ, τα ξέρω αυτά από τα ποστ του ΜΙΚ και των άλλων "μετεορολογιόπληκτων".

Στο περίπου το θέλω, για καιρό πόλης κι όχι για το βουνό με ακρίβεια για ποσοστό νέφωσης ή αέρα για να πετάξω.


"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...