Jump to content
ashbury

Χ.κ. Καλαβρύτων 2015-2016

Recommended Posts

Πολύ θα θέλαμε κάποιος να πάταγε το κουμπί τη προηγούμενη Δευτέρα κ απλά να γύριζε η Στύγα για 4-5ώρες, αλλά μάλλον δε στέκει η αλήθεια. Αντ'αυτού θα μπορούσε αν βοηθούσαν λίγο οι θερμοκρασίες μες στη βδομάδα να γίνοταν κάτι σαν cat-skiing αυτό το Σ/Κ αλλά μας ξέσκισαν οι T.

Edited by demand
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To οτι η Αγκυρα ηταν στις 9 ανοιχτη μετα απο χιονοπτωση χωρις να περιμενουμε να πατησουν τα παντα ολα πρωτα

ηταν πολυ αισιοδοξο μηνημα για μας τους λατρεις του freeride :thumbup:

 

Highlight της μιζερης καιρικα χρονιας που περασε ηταν η Ειρηνη απατητη χωρις τον φοβο να βρης πετρες απο κατω .

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα το καλοκαιρι η ετησια κοστιζει 160 ευρω.σωστα;

Τον χειμωνα φτανει στα 350.σωστα?

Αρα μιλαμε για πανω απο 50% εκπτωση στην αγορα της.σωστα;

Τι συζηταμε λοιπον τωρα;ποια προνομιακη τιμη δευτερης καρτας και ποια καλη θεληση τακτικοτητας;μηπως ζηταμε τελικα πολλα και εμεις;εμεις που λιωνουμε μεχρι και το χιονι να πιουμε νερο για να μην ξοδεψουμε 1 ευρω στην καντινα?

Στις 9 φορες βγαζεις την αξια της ετησιας.αν το κεντρο δουλεψε 10 δεν εχει κανενα δικαιωμα να μας προσφερει τιποτα.

Edited by dust
  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Από την στιγμή που δεν υπάρχει ski data να μετράει πόσες φορές την χρησιμοποίησε ο καθένας φέτος, μπερδεύει το πράγμα. Αλλά νομίζω ότι μια παροχή ετήσιας του χρόνου με €100 για όσους είχαν πάρει φέτος, θα ήταν δίκαια για όλες τις πλευρές. :)

  • Like 4

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

συμφωνώ,πχ εγώ την πάτσησα ήδη απ'τον Γενάρη γιατί έτυχε κ ανέβηκα αρκετά.Όσο κ να με ενδιαφέρει βέβαια η τσέπη μου κ να μου αρέσει η ιδέα κάτι να ισχύσει για του χρόνου,μου αρέσει και να στηρίζω.Ξέρουμε ότι έπαθαν ζημιά φέτος,αν του χρόνου όλοι εμείς δεν πάρουμε ετήσιες γιατί θα ισχύουν οι ίδιες θα ξεκινήσουν "αφραγκοι".Νομίζω ότι με την κίνηση μας αυτή που στο κάτω κάτω μας συμφέρει βάζουμε ένα λιθαράκι..Κ επαναλαμβάνω δεν μου περισευουν

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

τα κουπόνια που δεν εχουν εξαργυρωθει στα ταμεία του χιονοδρομικου ειναι ευκολο για το <μαγαζι> που τα πουλαει να το παρατείνει για του χρόνου. Υπάρχει φυσικα το ρισκο να μειωθει η τιμη του χρονου ή να μην ανοιξει το χιονοδρομικο, επισεις να κλεισει το ιντερνετικο μαγαζί (ολα εχουν γινει σε περιοδο κρίσης).

Απο την αλλη μπορει και να αυξηθει η τιμη του χιονοδρομικου (αρα κερδιζεις, υπο προυποθεσεις).

Στην χειρωτερη πάντως για το ιντερνετικο μαγαζι να τα χρησιμοποιησεις για αλλη υπηρεσια, στο ενδιαμεσο βεβαιως τα...τοκιζει.... Ολα αυτα τα προβλεπει ο νομος περι τηλεπωλήσεων.

Με τις καρτες ειναι αλλιως, αλλωστε οποιος m@l@k@s (σαν και μενα) αγοραζει ετησια σε ελληνικο χιονοδρομικο με το φαινομενο του θερμοκηπιου πρεπει να παιρνει και δωρεαν ψυχιατρικη βοηθεια....

  • Like 6

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

και Αύγουστο με 42 στην παραλία με φρεντο ,μπραζιλ για θεα και παραγγελια απτο κινητο...α ρε παιδια το μυαλο στο χιονι

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

τα κουπόνια που δεν εχουν εξαργυρωθει στα ταμεία του χιονοδρομικου ειναι ευκολο για το <μαγαζι> που τα πουλαει να το παρατείνει για του χρόνου. Υπάρχει φυσικα το ρισκο να μειωθει η τιμη του χρονου ή να μην ανοιξει το χιονοδρομικο, επισεις να κλεισει το ιντερνετικο μαγαζί (ολα εχουν γινει σε περιοδο κρίσης).

Απο την αλλη μπορει και να αυξηθει η τιμη του χιονοδρομικου (αρα κερδιζεις, υπο προυποθεσεις).

Στην χειρωτερη πάντως για το ιντερνετικο μαγαζι να τα χρησιμοποιησεις για αλλη υπηρεσια, στο ενδιαμεσο βεβαιως τα...τοκιζει.... Ολα αυτα τα προβλεπει ο νομος περι τηλεπωλήσεων.

Με τις καρτες ειναι αλλιως, αλλωστε οποιος m@l@k@s (σαν και μενα) αγοραζει ετησια σε ελληνικο χιονοδρομικο με το φαινομενο του θερμοκηπιου πρεπει να παιρνει και δωρεαν ψυχιατρικη βοηθεια....

Εγώ μετά απο 4 σερί χρονιές ετήσια με μισή τιμή δεν νιώθω καθόλου μαλακας.Ακόμα και φέτος στο παρα τσακ έβγαλα την αξία της ..

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1

elan-wingman-86-ti-fusion-x-2d-kv.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αφού έβγαλες την αξία της, γιατί να νιώσεις ρε Αχιλλέα; Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι όχι απλά δεν κατάφεραν να βγάλουν την αξία της, αλλά ούτε καν πλησίασαν.

 

Νομίζω ότι και το χιονοδρομικό θα κερδίσει/ανανεώσει την εμπιστοσύνη των πιστών πελατών του αν τους αποδείξει εμπράκτως ότι σε μια κακή χρονιά δεν θα πάνε χαμένα τα χρήματα τους. :)

  • Like 2

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μου έφτιαξε την μέρα το yellowday!

 

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δηλαδή το κουπόνι που έχουμε πάρει δεν χάνεται κ πάει για του χρόνου?
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δηλαδή το κουπόνι που έχουμε πάρει δεν χάνεται κ πάει για του χρόνου?

Δώσανε παράταση μέχρι 2 Απριλίου του 2017!

 

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αφού έβγαλες την αξία της, γιατί να νιώσεις ρε Αχιλλέα; Το πρόβλημα είναι ότι οι περισσότεροι όχι απλά δεν κατάφεραν να βγάλουν την αξία της, αλλά ούτε καν πλησίασαν.

 

Νομίζω ότι και το χιονοδρομικό θα κερδίσει/ανανεώσει την εμπιστοσύνη των πιστών πελατών του αν τους αποδείξει εμπράκτως ότι σε μια κακή χρονιά δεν θα πάνε χαμένα τα χρήματα τους. :)

Διαφωνω χρηστο.Τοσα χρονια το χιονοδρομικο κανει μια απιστευτη προσφορα και πουλαει το καλοκαιρι την ετησια μιση τιμη.Οποιος ειναι πελατης λοιπον αυτης της προσφορας δεν μπορει να θελει η να απαιτει σε μια κακη χρονια να παρει την επομενη χρονια δωρεαν καρτα

Να το πει καποιος ο οποιος εχει πληρωσει την ετησια σε κανονικη τιμη ΝΑΙ το δεχομαι εκει θα ηταν καλη κινηση απο το χκκ

 

Και μιση τιμη δλδ και τσαμπε του χρονου επειδη ειχε κακη χρονια?

 

Και μετα αναλυουμε σεντονια και σεντονια για προυπολογισμους και αν μπαινει μεσα το καθε χιονοδρομικο

  • Like 7

elan-wingman-86-ti-fusion-x-2d-kv.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Έχει δικιο σε αυτό ο Αχιλλέας

 

Προσωπικά με ενοχλεί τα χιονοδρομικά να πληρώσουν (χάσουν έσοδα από τις ετήσιες του χρόνου) το ρίσκο το οποίο είναι παντού και πάντα του χιονοδρόμου να μη χιονίσει πολύ. Ακόμα και πλήρη ετήσια να έχεις πληρώσει η προσωπική μου άποψη είναι ότι το ρίσκο να μη χιονίσει είναι μαζί με την ετήσια.

 

Φυσικά σαν κίνηση καλής θέλησης καλή είναι

Edited by ΜΙΚ
  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Είναι συμφέρον του χιονοδρομικού να πείσει τους υφιστάμενους, αλλά και τους εν δυνάμει πελάτες ότι το ρίσκο του να βγάλουν ετήσια στη νότια χώρα αξίζει.

 

Αυτό και μόνο αυτό θα χάσει αν του χρόνου κοπούν οι μισές ετήσιες επειδή οι χιονοδρόμοι φοβούνται ότι μπορεί να πέσουν πάλι σε κακή χρονιά και να πάνε χαμένα τα €160 τους (και είμαι σίγουρος ότι δεν τους περισσεύουν).

 

Άλλωστε εγώ δεν πρότεινα να ισχύσουν οι ετήσιες και του χρόνου, αλλά να δοθεί μια επιπλέον γενναία έκπτωση σε όσους στήριξαν το ΧΚΚ σε αυτούς τους εξαιρετικά δύσκολους καιρούς.

 

 

 

 

Disclaimer: δεν έχω αγοράσει καμία ετήσια τα τελευταία 3 χρόνια.

  • Like 2

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

η αγορα ετήσιας καρτας το καλοκαίρι ειναι καθαρα δικια μας επιλογή -γνωρίζοντάς το ρισκο να μην χιονιση κλπ

θεωρώ οτι κανενα χκ δεν εχει καμια υποχρέωσή να μας επιστρεψει τιποτα πισω αν δεν καταφεραμε να κανουμε χρηση τι αγορας τις καρτας

 

δηλαδη αν υπερέβαιναμαι το κοστος αγορας τις καρτας θα πληρώναμε διαφορα !! νομιζω πως οχι

 

εβγαλα ετήσια καρτα την πρωτοχρονιά -βλέποντάς το χιονι να πεφτει -και μετα φινις το χιονι

δηλαδη θα πρεπει να μου επιστρέψουν τα χρηματα πισω για τι δεν καταφερα να κανω ουτε μια φορα σκι ! μην θελουμε την δικοι μας επιλογη αγορας καρτας -υψηλού κινδύνου να μας την αποζιμοιοσουν επειδη δεν χιονισε

  • Like 4

ΠΙΣΟΔΕΡΙ ΤΟ ΚΑΛΎΤΕΡΌ ΧΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑ ΒΟΡΕΙΑ

:evil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

οκο με πείσατε

ποτε ξανα ετήσια.


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα mail απο yellow day για παράταση της ισχύος των κουπονιών μεχρι Απρίλιο του 2017.

Ευχαριστω τον gatz, το ΧΚΚ και όσους ασχολήθηκαν απ τον Συλλογο

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πρώτο ραντεβού του χρόνου, λοιπόν, Καλάβρυτα. :animier:

 

Για τα κουπόνια, όχι τίποτ' άλλο. :innocent:

 

:shuriken:

  • Like 5

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι δικές μου πληροφορίες μιλάνε για κάποιου είδους ειδική πρόνοια για όσους είχαν αγοράσει φέτος ετήσια.

 

Κατά τα λοιπά συμφωνώ με Αχιλλέα, Βασίλη και Μιχάλη.

 

Επίσης, από αυτά που ακούω από τακτικούς του βουνού (καθώς δυστυχώς φέτος δεν κατάφερα να ανέβω στο ΧΚΚ) υπήρξε σεβασμός στα χρήματα των πελατών.

  • Like 5

sinox-0.jpeg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Καλά, το να παίρνουμε πρωτοβουλιά από μόνοι μας να χαμηλώσουμε τις προσδοκίες μας ως προς το συγκεκριμένο θέμα δεν το βλέπω σωστό. Ναι, κάνουμε πολύ καλά σχόλια για τη φετινή δουλειά στα Καλάβρυτα, ναι, παραδεχόμαστε ότι "δεν είναι υποχρεωμένοι να κάνουν κάποια πράγματα", αλλά οπωσδήποτε οι κινήσεις καλής θέλησης έχουν σημασία και πρέπει να δείξουμε ότι και τις περιμένουμε και τις εκτιμάμε. Δεν πρόκειται να παραιτηθώ από την προσδοκία μου όσον αφορά κουπόνια και ετήσιες από μόνος μου...

 

:shuriken:

  • Like 3

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

<Στην κορυφή και εφέτος το Χιονοδρομικό Κέντρο Καλαβρύτων. Εξασφαλισμένη και εγγυημένη η λειτουργία του και την επόμενη χιονοδρομική περίοδο.>

 

με κάθε επιφύλαξη, διότι δεν γνωρίζω αν τον τίτλο τον εβαλε το snowreport ή αν υπήρχε εξ αρχής στην ανακοινωση του ΧΚΚ.

εδω που φτασαμε το να λες οτι θα ανοιξεις τον επόμενο χειμώνα ειναι...φλουρί κωνσταντινάτο.

Συγχωρώ το υπόλοιπα <σεμνα και ταπεινά> της ανακοίνωσης.

επισης θελω να συγχαρώ τον εαυτό μου που αναπνέω. :LMAO:

  • Like 3

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ε θα εννοούν μάλλον οικονομικά-διαχειριστικά...

 

:shuriken:


Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...