Jump to content
Χρήστος Λάππας

Προς Αναζήτηση Πεδίλου Για Αντικατάσταση Του Mantra

Recommended Posts

Έφτασε η ώρα να αντικαταστήσω το Volkl Mantra με κάτι λιγότερο απαιτητικό.

 

Τι ζητάω; Ένα πεδιλάκι που να πηγαίνει σχεδόν παντού, σχετικά ξεκούραστα. Για τις καθαρές πιστομέρες θα έχω πάντα και το Progressor στο αυτοκίνητο, αλλά για όσες φορές βγαίνουμε και εκτός θέλω κάτι που να μην χρειάζεται την δύναμη, το σθένος και την αποφασιστικότητα που απαιτούν το Mantra για να στρίψουν. Το σκι που ξέρω είναι γνωστή αξία στους περισσότερους από εδώ, με πολύ μέτρια τεχνική, σχετικά διστακτικό και με εμφανή την έλλειψη φυσικής κατάστασης. Είμαι 1,65 σε ύψος, σχετικά ελαφρύς, με μόλις 66,5 κιλά στον στρόφαλο, οπότε καλό είναι να υπολογιστεί και αυτό στην ικανότητα μου να κάμψω ένα πέδιλο.

 

Λόγω και των οικονομικών, η χρήση που θα γίνεται θα είναι κατά 99,99% στα απάτητα Παρνασσού, Καλαβρύτων και Μαινάλου, οπότε μην φαντάζεστε ότι ψάχνω κάτι για να κατεβαίνω το Τσούγκατς! Δεν λέω όχι όμως στα λούκια όποτε μας κάνει την χάρη ο καιρός, ενώ λατρεύω ιδιαίτερα τα δέντρα (με τις μπανάνες έχω ένα θεματάκι...)

 

Αυτή τη στιγμή κοιτάζω το Coomback του 2015-16 σε 1,70, το Soul 7 HD του 16-17 σε 1,72 και είμαι σε αναμονή του Peacemaker.

 

To Budget είναι όχι περισσότερο από €480-500.

 

Οποιαδήποτε πρόταση θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα!


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Να πάρεις μεταχειρισμένο ή πιο παλιό πέδιλο με 200 ευρώ και να πάρεις αλεξίπτωτο

Edited by ΜΙΚ
  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Η Όλγα δίνει κάτι gotback 1.74 αν θυμάμαι καλά

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παρε καινουργιο ασε το πετουμενο να λει :P

Βαλε και τις marker me 110 euro στη Σαντι

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πολύ συμπαθητική τιμή! Ποια είναι η Σάντι;

το boardgeneration αντιπροσωπος τις volkl dalbelo

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εχω διαβασει πολυ καλα λογια για το Backland Fr 102 οπως και για το Vantage Cti 100 της Atomic

Edited by leonidastria
  • Like 1

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάρε τα πέδιλα της Όλγας.

Edited by zox

p1sst.jpg

16 βαθμοί....μπρρρ κρυώνω!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Παντα καινουργιο πεδιλο καθε ετος που περναει απο την μερα παραγωγης το πεδιλο χανει εως και 5% απο το flex tortion του

Με το που τρυπηθουν και τσουλισουν βαλε αλλο τοσο και περισσοτερο ειδικα σε παγους

Κανονικα μετα τον 3-4 χρονο και 50 σκι το πεδιλο ειναι για .........

Δεν το καταλαβαινεις γιατι χανει σιγα σιγα

δοκιμασε ενα καινουργιο ιδιο μοντελο και θα καταβαβεις πολλα

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πάρε το sin που έχει αγγελία ο skimad...μη το φοβάσαι το μήκος είναι ότι πρέπει για εσένα...

  • Like 1

οι πουδρες και τα ψαρια, τρωγονται φρεσκα!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τα καινουργια Mantra!!!!!

  • Like 2

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ρίξε μια σοβαρή ματιά στα qst της salomon...πήρα φέτος το 85αρι και είμαι πολύ ευχαριστημένος...πολύ φιλικό πέδιλο.

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

super τιμη

 

http://www.sport-conrad.com/en/specials/serien/rossignol-7-series/soul-7-hd.html?listtype=search&searchparam=soul7

 

στο 1.72

Edited by Κώστας Πολίτης
  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις γνώμες και προτάσεις! Ως τυπικός askhole, πήρα κάτι διαφορετικό από αυτό που μου προτείνατε! :P

 

Rossi Soul 7HD του 16-17 με δεστρούλα Marker Squire προς €439 με τα κλειδιά στο χέρι.

 

Τώρα τρώω τα νύχια μου περιμένοντας!

  • Like 4

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περιμενουμε εντυπωσεις γιατι καμια φορα αυτα που διαβαζουμε ...Το λεω αυτο γιατι προσφατα ,δηλ αυτη την σαιζον διαβαζα κριτικες γι αυτο το πεδιλο.

  • Like 1

Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

Περιμενουμε εντυπωσεις γιατι καμια φορα αυτα που διαβαζουμε ...Το λεω αυτο γιατι προσφατα ,δηλ αυτη την σαιζον διαβαζα κριτικες γι αυτο το πεδιλο.

 

Μεγάλο ζόρι αυτές οι κριτικές στο ιντερνετ και τα περιοδικά... Άντε να βγάλεις άκρη ποιες είναι πληρωμένες και ποιες αντικειμενικές... Και τι σκι κάνει αυτός που γράφει κτλ κτλ κτλ...

  • Like 1

Landesskilehrer, Wiener Skilehrerverband, Österreich
(Ski Instructor International Level 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ετσι ακριβως οπως το λες ! Κι εκει που σαστιζεις τελειως ειναι οταν διαβαζεις για το ιδιο πεδιλο κριτικες που διαφερουν μεταξυ τους ,ανω του 30-40%


Κράτιστον κτημάτων ευβουλία.

Σοφοκλής

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις γνώμες και προτάσεις! Ως τυπικός askhole, πήρα κάτι διαφορετικό από αυτό που μου προτείνατε! :P

 

Rossi Soul 7HD του 16-17 με δεστρούλα Marker Squire προς €439 με τα κλειδιά στο χέρι.

 

Τώρα τρώω τα νύχια μου περιμένοντας!

Καλοτσούλητα, να σου δώσουν (από φέτος ακόμη με την βοήθεια του καιρού) πολλά χαμόγελα (ξέρεις, αυτά μέχρι...τα αυτιά :D :D :D )

  • Like 1

Ο μόνος τρόπος να προβλέψεις το μέλλον είναι να το δημιουργήσεις...

Αν και όταν κάνεις σχέδια μπορεί Κάποιος να χαμογελά, εσύ κάνε τα...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...