Jump to content
over-poulover

Χ.κ.καλαβρύτων 2014-2015

Recommended Posts

Ρε τι πάθαμε πάλι

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μιπος τοτε δεν ειχε πεσει και το πολυ χιόνι,ενω τωρα ειναι φουλ :)

Οι τιμές αλλάζουν κυρίως με την πρόβλεψη του καιρού, απ' ότι έχω καταλάβει (και προφανώς και με τη ζήτηση). Έμεινα με 60€ ένα μόνο βράδυ (Παρασκευή) σε δίκλινο την προηγούμενη εβδομάδα μέσα στο χωριό. Αυτήν την Παρασκευή έχει πάει στα 80€!

 

Γιώργος

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι τιμές αλλάζουν κυρίως με την πρόβλεψη του καιρού, απ' ότι έχω καταλάβει (και προφανώς και με τη ζήτηση). Έμεινα με 60€ ένα μόνο βράδυ (Παρασκευή) σε δίκλινο την προηγούμενη εβδομάδα μέσα στο χωριό. Αυτήν την Παρασκευή έχει πάει στα 80€!

 

Γιώργος

 

Κύριοι του Χιονοδρομικού (συγκεκριμένου και άλλων), των Καλαβρύτων (επίσης κατακαημένης Αράχωβας και άλλων), των Υπουργείων Τουρισμού και Ανάπτυξης/ Γ.Γ. Εμπορίου

Με τέτοιες νοοτροπίες και αρπαχτές του παλιού καιρού, ΔΕΝ ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ!

ΜΙΑ ΖΩΗ ΧΡΕΟΚΟΠΗΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ΜΑΣ ΘΑ'ΜΑΣΤΕ.

  • Like 11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Αλέξη μη τρελαθούμε μακάρι ο άνθρωπος να μην είχε μπλέξει ποτέ. Για όλα τα άλλα εκτός από αυτό πάντως ο Τσεκούρας έφταιγε και συνέχιζε να ωχαδερφίζει με αποτέλεσμα να μην χαίρεται ο κόσμος σκι στα Καλάβρυτα. Μόλις ανέλαβε ο επόμενος ως δια μαγείας τα "δεν γίνεται" του Τσεκούρα έγιναν "μόνο αν μας ρίξει ένα μέτρο το προηγούμενο βράδυ δεν γίνεται"

αδικα τον ετρεχαν στα δικαστηρια κ το ξερω πολυ καλα.......

Και γιατί δεν μας λες παραπάνω πληροφορίες? Κυρίως όμως μας ενδιαφέρει τι ενέργειες έχουν γίνει από τότε ώστε τον επόμενο να μην τον τρέχουν άδικα στα δικαστήρια.

 

Εγώ ποντάρω στο καμία...

 

hint: Στις Άλπεις έχουν περίπου 100 - 200 νεκρούς σκιερ το χρόνο εδώ και δεκαετίες.

 

Παράλληλα θα μας ενδιέφερε πάρα πολύ η άποψη σου για την συνεισφορά των Καλαβρυτινών στα οικονομικά και στην γενική βελτίωση του χιονοδρομικού κέντρου Καλαβρύτων.

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για όλα τα άλλα εκτός από αυτό πάντως ο Τσεκούρας έφταιγε και συνέχιζε να ωχαδερφίζει με αποτέλεσμα να μην χαίρεται ο κόσμος σκι στα Καλάβρυτα. Μόλις ανέλαβε ο επόμενος ως δια μαγείας τα "δεν γίνεται" του Τσεκούρα έγιναν "μόνο αν μας ρίξει ένα μέτρο το προηγούμενο βράδυ δεν γίνεται"

Δηλαδή, επί Βαζαίου η Στύγα άνοιγε αμέσως, διαμαρτυρίες δέ υπήρχαν ούτε για δείγμα κι εγώ διάβαζα άλλο forum...

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κυρίως όμως μας ενδιαφέρει τι ενέργειες έχουν γίνει από τότε ώστε τον επόμενο να μην τον τρέχουν άδικα στα δικαστήρια.

Σίγουρα δέν έχει γίνει είναι αναβάθμιση στον εγκέφαλο αρκετών χιονοδρόμων.

  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Επι Βαζαίου άνοιγε με χ νεο χιόνι σε ψ μέρες επι τσεκουρα ανοιγε με χ/5 νεο χιονι σε 3ψ μερες

 

Επι Σπυροπουλου παει πολύ καλα γενικα με μοναδικες νέες παρατηρησεις την ενημερωση την πρωτη μερα και τα θεματα ασφαλειας και το οτι δεν δινουν ακομα προτεραιοτητα ατην αγκυρα

 

ας πει ο μπαμπαστρουμφ θρυλους απο προ τσεκουρα σωστη λειτουργεια του τελειου χιονοδρομικου

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γνωρίζετε στα Καλάβρυτα κάτι πιο οικονομικό από 90 ευρώ :shock: (!!!!!) το δίκλινο, για διανυκτέρευση;;;;;;;;;;

 

(πάντως τέτοια εποχή το 2014 είχα μείνει σε ξενοδοχείο στο κέντρο των Καλαβρύτων με 50 ευρώ. Μάλλον κάτι έχει αλλάξει στην χώρα και δεν έχω πάρει μυρωδιά τίποτα!!!!! Έχω μείνει στην μακρινή πια, περίοδο της κρίσης και της ύφεσης. Κι όμως έχει έρθει η ανάπτυξη και δεν το έχω καταλάβει!!!)

Οι τιμές ξεκινάνε από 50 καθημερινές και 55 ΠΣ

Έμεινα το 5μερο της καθαράς Δευτέρας (από πέμπτη ήμουν εκεί) και ήταν πολύ καλά.

Το πρωινό εξαιρετικό.

Ήμουν σε ακριβότερο δωμάτιο(με τζάκι) αλλά εχω την εντύπωση ότι όλα είναι πολύ καλά

Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

http://www.xenonas-chrysa.gr

Τσέκαρε τιμές στο online booking της σελιδας τους.

Edited by Sueng
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ναι μανούλα μου, έχεις δίκιο... αλλά δέν πρόκειται να ομολογήσω ποτέ οτι μόλις έφυγε ο Τσεκούρας άλλαξε η ιστορία και λειτουργούν όλα τέλεια.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γίοκα μου, έχεις δίκιο... αλλά δεν είπα ποτε ότι μόλις έφυγε ο Τσεκούρας άλλαξε η ιστορία και λειτουργούν όλα τέλεια

 

Είπα ότι λειτουργούν όλα καλύτερα

 

 

αδικα τον ετρεχαν στα δικαστηρια κ το ξερω πολυ καλα.......

Μη μου πεις και εσύ ότι θα σε απολύσουν αν δεν απαντήσεις στην ερώτηση. priest ακούει?

 

Και γιατί δεν μας λες παραπάνω πληροφορίες? Κυρίως όμως μας ενδιαφέρει τι ενέργειες έχουν γίνει από τότε ώστε τον επόμενο να μην τον τρέχουν άδικα στα δικαστήρια.?????

 

Παράλληλα θα μας ενδιέφερε πάρα πολύ η άποψη σου για την συνεισφορά των Καλαβρυτινών στα οικονομικά και στην γενική βελτίωση του χιονοδρομικού κέντρου Καλαβρύτων.?????????

 

Υ.Γ. Τι διάολο μόνο εγώ όταν με ρωτάνε νιώθω υποχρεωμένος να απαντήσω και να μη το κάνω αβαβα σε αυτή τη χώρα? Που σε ρε mil με το αν βγαίνει από 14 Σαχάρα? Έπρεπε να ΣωτηροΟικονομουλίαζα τότε, αλλά που μυαλό

 

Επίσης θυμάμαι επί Δρίβα την καλή σεζόν με Ακτράκ, 04 Φερβουαρίου καθημερινή, τόλμησε να μείνει κλειστός ο Ηρακλής λόγω βλακείας. 12 σελίδες απαντούσα γιατί έγινε το λάθος και γιατί δεν θα ξαναγίνει και πως θα αποζημιωθούν με δωρεάν κάρτα κλπ κλπ. Αχ Γαβρηιλίδη όλο λάθη έκανες...

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κόντρα σε κάθε πρόβλεψη η σημερινή μέρα τελικά. Big risks ---> big payoffs.

Φωτογραφίες και βίντεο αργότερα. ...

Ενδεικτικά στατιστικά. Δειτε και κλάψτε

http://snow.traceup.com/stats/u?uId=334645&vId=1315954

Edited by panchristo
  • Like 1

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Για ένα μονο βράδυ στα Καλάβρυτα...τρίτο παγκάκι αριστερά της εκκλησίας.

 

Αλλιώς κλείνεις γραφεία, ακυρώνεις προγραμματισμένες εργασίες, ραντεβού κλπ γιατί απο ΠΣ και πάνω συζητάνε εκεί επάνω (στον Παράδεισο;;;) οι ξενοδόχοι. Κι όλα αυτά γιατί εχω την "ατυχία" να ζω σχετικά κοντά και να με βολεύουν οι σύντομες αποδράσεις. Κρίμα αυτό το μέρος δεν ειναι για εμένα. Όταν μετακομίσω τουλάχιστον μια ημέρα μακριά σας και πλέον θα με βολεύουν αναγκαστικά οι δυο μέρες και άνω θα σας ξαναενοχλήσω. Α...και βάλτε και κανά ευρύχωρο παγκάκι στην πλατεία ... που ξέρετε για εμάς τους κοινούς θνητούς όλα ειναι πιθανά!!!

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

η νομοθεσια στην ελλαδα για τα χιονοδρομικα ειναι ελλειπεστατη κ εχει πολλα νομικα κενα που μπορει καποιος σαινης δικηγορος να πατησει.....κ να σου κλεισει το κεντρο για 5 χρονια...κ μετα να δω εσυ που θα κανεις σκι μετα.....μετα τον ικαρο αναθεωρηθηκαν πολλα κ τωρα πλεον το κεντρο φυλαει τη γουνα του πρωτιστως....για να κανεις εσυ σκι οποτε θες!!!!!!!

μετα τον ικαρο διορθωθηκαν καποια κενα σε θεματα ασφαλειας,που αν δεν γινοντουσαν,καποια στιγμη θα ειχαμε ντραβαλα......τωρα δεν καθομαι να γραφω για το εχει γινει...βαριεμαι....παντως εχουν γινει.....αμα προσεξεις το βουνο....εχουν γινει!!!!!

αυτο που πρεπει να γινει,ειναι να κατσουν να φτιαξουν ειδικη νομοθεσια για χιονοδρομικα,οπως εχουν οι αλλες χωρες......εδω ακομα φαντασου μετα απο τοοοοοσα χρονια εδωσαν αδειες για τα χιονοδρομικα.....αρα οταν βλεπεις ενα κρατος να κοιμαται......απλα φυλας τη γουνα σου...οσο μπορεις...ειμαστε τυχεροι που δεν εχει γινει τιποτα αλλο ακομα να λες (πλην του ικαρου)....αλλιως θα σουλεγα εγω αν θα ξανακανες σκι στη στυγα......με τα κυαλια θα την εβλεπες

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

οσον αφορα για τους καλαβρυτινους....απλα αηδια......οι καλαβρυτινοι τωρα πλεον εχουν τοσες αποταμιευσεις στις τραπεζες που δεν τους καιγεται καρφι για το κεντρο.

να ξερεις οτι παει ο τσακωμος συννεφο με τους περισσοτερους,γιατι το μονο που τους νοιαζει ειναι πως θα κονομισουν απο αυτο. υπαρχουν καλαβρυτνοι που παρακαλανε να εχει κακοκαιρια στο βουνο για να μενει ο κοσμος στο χωριο κ να ξοδευουν κ να τρωνε ΜΑΚΡΟ.θελουν το βουνο κλειστο κ τις τσεπες τους γεματες....μιλαμε για λεραααααααα

  • Like 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

οσον αφορα για τους καλαβρυτινους...

απλα αηδια...

 

Όχι απόλυτα, αλλά ισχύει σε μεγάλο βαθμό.

Εδώ πολλοί δεν ξέρουν αν έχει χιόνι

και αν δουλεύει το χιονοδρομικό...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κόντρα σε κάθε πρόβλεψη η σημερινή μέρα τελικά. Big risks ---> big payoffs.

Φωτογραφίες και βίντεο αργότερα. ...

Ενδεικτικά στατιστικά. Δειτε και κλάψτε

http://snow.traceup.com/stats/u?uId=334645&vId=1315954

Ωραιος 7,4 vertical

Εχω ρεκορ 9+ και με τραζερσες στο αυγο και αεροβικ στο δρομακι

μονο απεραστα

Σαν το αυγο δεν εχει

Edited by Hellbent
  • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Υπάρχουν κ κάποιοι που έχουν καταλάβει τη σημασία του κέντρου.....αλλά οι περισσότεροι χ.....ηκαν για το βουνό.θελουν το βουνό κλειστό κ τον κόσμο κάτω....στην Ελλάδα η αραχωβα ταιζει τον παρνασσο κ στα Καλαβρυτα ο Χέλμος ταΐζει τα Καλαβρυτα κ αυτό.....τους βολεύει!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ανέβασα μερικά φωτορομάντζα

από τη προηγούμενη βδομάδα.

 

:)

 


 

Ωραιος 7,4 vertical

Εχω ρεκορ 9+ και με τραβερσες στο αυγο και αεροβικ στο δρομακι

 

Έγινες καλά ή ακόμα...;

Τη Κυριακή πρέπει να είχε λόξιγκα...

Τρώγαμε το πουδράκι παρέα με Θύμιο :ice:

και νιώθαμε τύψεις που εσύ ήσουν σπίτι άρρωστακι :P

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

η νομοθεσια στην ελλαδα για τα χιονοδρομικα ειναι ελλειπεστατη κ εχει πολλα νομικα κενα που μπορει καποιος σαινης δικηγορος να πατησει.....κ να σου κλεισει το κεντρο για 5 χρονια...κ μετα να δω εσυ που θα κανεις σκι μετα.....

Θα επιτρέψεις την ευγενή παρατήρηση το σωστό είναι να κλείσει το χιονοδρομικό τώρα και να μην κάνω σκι πουθενά από το να πάει αθώος άνθρωπος φυλακή ή έστω να τρέχει στα δικαστήρια. Και για να μην βάζουμε μπιπ όποιον πιστεύει ότι έχω άδικο ας στείλει pm ή ας ανοίξει νέο thread μην κουράζουμε τον κόσμο.

 

Εδώ ο άλλος κάνει 9χλμ vertical πούδρα στα Καλάβρυτα και κατά τα άλλα δεν θα έρθουν ξένοι στην Ελλάδα για σκι. Μπαμπαστρουμφ θέλουμε ιστορίες προ Τσεκούρα.

 

οσον αφορα για τους καλαβρυτινους....απλα αηδια......οι καλαβρυτινοι τωρα πλεον εχουν τοσες αποταμιευσεις στις τραπεζες που δεν τους καιγεται καρφι για το κεντρο.

να ξερεις οτι παει ο τσακωμος συννεφο με τους περισσοτερους,γιατι το μονο που τους νοιαζει ειναι πως θα κονομισουν απο αυτο. υπαρχουν καλαβρυτνοι που παρακαλανε να εχει κακοκαιρια στο βουνο για να μενει ο κοσμος στο χωριο κ να ξοδευουν κ να τρωνε ΜΑΚΡΟ.θελουν το βουνο κλειστο κ τις τσεπες τους γεματες....μιλαμε για λεραααααααα

Είσαι κούκλος, σε έχω ερωτευθεί. Print Screen και save as. Παράλληλα καλό θα είναι να το ανοίξουμε και σε ένα τέτοιο

 

https://secure.avaaz.org/el/petition/Perifereia_Anatolikis_Makedonias_kai_Thrakis_Stamatiste_tin_katastrofi_toy_hionodromikoy_kentroy_Falakroy/?nfijcgb

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Δεν κοιτάω καν χαρτες,,,,απλά αύριο ανεβαίνω Καλάβρυτα και ότι κάτσει.

Και όλα κλειστά να είναι,ένα ορειβατικό θα το κάνω.

Αν ψήνεται κανείς ας στείλει π.μ., τηλέφωνο....και σήματα καπνού καλά είναι.....

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Τι υπογραφες να μαζέψουμε ρε Μιχάλη; Να κανουν μεταμόσχευση εγκεφάλου;

Ο Nerajouri περιγράφει κατι πολυ πραγματικό. Δεν νοιάζονται για το βουνο. Ξεχνάνε οτι το βουνο τους γέμισε τις τσέπες, σε όσους αναφέρεται. Βέβαια αν κλείσει μπορει/σιγουρα/δεν υπαρχει περίπτωση να μην τους νοιάξει.

Πληροφοριακά και εκτος θέματος οταν θες κάθαρση, μαζι με τα ξερά θα καούν και κάποια χλωρά. Με το σάπιο, θα κοψεις και λιγο απ το καλο.

Εμεις να αλλάξουμε τα μυαλά στους "κατω" δεν γινεται. Δες παραπάνω που λεει ο GPilot με ποσο έμεινε το προηγούμενο ΣΚ και ποσο ζητάνε για αυτο επειδη ειναι καλύτερη η πρόβλεψη.

Γι'αυτο το κλείσιμο δείχνει πολυ δελεαστική λύση. Και για αλλα φυσικά που αναφέρεις αλλα μας πιάνει το "ε και τι θα κάνουμε; Θα το κλείσουμε;"

 

Πληροφορίες θέλουν σε νευραλγική υπηρεσία Δημοσίου που ειχε μείνει χωρις καθαρίστριες για καιρο και οι υπάλληλοι τις πλήρωναν μόνοι τους (κακώς για πολλούς λογους), οταν έστειλαν έγγραφο εκει που έπρεπε "διορθώσετε το προβλημα αλλιως το κλείνουμε το μαγαζι για λόγους διαφύλαξης της δημόσιας υγειας", η λύση ηρθε σε μια ημέρα ως προσωρινή, αυτο που δεν μπορούσε να ξεπεραστεί με τιποτα, ξεπεράστηκε σε 1 εβδομάδα και τωρα λαμποκοπαει.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωραιος 7,4 vertical

Εχω ρεκορ 9+ και με τραζερσες στο αυγο και αεροβικ στο δρομακι

μονο απεραστα

Σαν το αυγο δεν εχει

 

Ε καλά, μην συγκρίνουμε βούρτσες και ...... σιγά μην σε έφτανα.

Θα το χουμε υπ' όψιν ως στόχο για επόμενες φορές...

Αλλά και μόνο πίστα, δεν είναι άσχημα ε?

 

Στις λεπτομέρειες της ημέρας:

 

 

Ο καιρός σκανδαλιστικά καλός ήδη από τη διαδρομή, με μπλέ ουρανό και διάσπαρτα σύννεφα με τάσεις πύκνωσης.

post-4275-0-36447200-1426098319_thumb.jpg

 

post-4275-0-67811700-1426098338_thumb.jpg

 

post-4275-0-90402300-1426098357_thumb.jpg

 

post-4275-0-29351600-1426098375_thumb.jpg

 

Φτάνουμε με τον @Velissarios 9-9:10 στο πάρκινγκ, σύνολο καμιά 10αριά αυτοκίνητα (προσθέστε άλλα 10 σ' όλη τη διάρκεια της ημέρας).

 

Βουρ προς τα πάνω και ψάχνουμε να εντοπίζουμε ανθρώπους το πεδίο (το κοτλέ απλώς τέλειο)

 

post-4275-0-64306800-1426098408_thumb.jpg

 

post-4275-0-00236600-1426098429_thumb.jpg

 

post-4275-0-75321900-1426098447_thumb.jpg

Λυσσάξαμε στην

Ειρήνη της οποίας το στρώσιμο ήταν "άθλιο".

Παντού ομοιογενές κοτλέ χωρίς ραφές, κανένα ενδιαφέρον για επιβίωση μόνο στρωτή βόλτα.

Χιόνι σφιχτό όπου μας έβγαιναν όλα. (εννοείται δεν υπάρχουν φωτογραφίες, προτιμούσαμε το σκι)

Και σε κάθε βόλτα βλέπαμε σχεδόν μόνο τα δικά μας ίχνη.

 

Κάποια στιγμή μετά τις 11:30 ο καιρός άρχισε να κλείνει κατά τόπους, αλλά χωρίς να προβληματίσει από ορατότητα

post-4275-0-77521700-1426098467_thumb.jpg

 

Αργότερα, εμφανίστηκαν κατά τόπους κλεισίματα, αλλά όχι και κάτι ανησυχητικό.

post-4275-0-96477000-1426098488_thumb.jpg

 

post-4275-0-84424200-1426098508_thumb.jpg

Αργότερα μεταφερθήκαμε προς Στύγα η οποία έκαιγε πετρέλαιο άδικα κινούμενη μόνη της.

Ενδεικτικά να αναφέρω ότι είχε περί τα 5 λεπτά αναμονή.

 

Για να συναντήσεις άνθρωπο δηλαδή.

 

Γενικά στο κέντρο δεν πρέπει να είμασταν περισσότερα από 30-40 άτομα.

 

post-4275-0-84424200-1426098508_thumb.jpg

 

post-4275-0-25317100-1426098527_thumb.jpg

 

post-4275-0-55257000-1426098547_thumb.jpg

 

post-4275-0-29300100-1426098568_thumb.jpg

 

post-4275-0-38279800-1426098586_thumb.jpg

 

Μετά λυσσάξαμε και στην Αντιγόνη η οποία σε πρώτη θέα φαινόταν μέσα στο σύννεφο αλλά μετά από 50 μέτρα από την είσοδο ήταν πεντακάθαρη. Ματαίως ψάχναμε κι εκεί να δούμε άνθρωπο.

 

Στη Στύγα το σύννεφο ήταν μπαστακωμένο από την άφιξή της μέχρι το πρώτο πλάτωμα.

 

Απο κει και κάτω, πηγαίνοντας στο σημείο που συναντιέται με το δρόμο από την Άρτεμη (άγκυρα) και συνεχίζοντας μέχρι τη Βαθειά Λάκκα όλα ήταν πεντακάθαρα.

 

Aργότερα άρχισε να βάζει λίγο ψιλόχιονάκι σα μισό κόκκο ρυζιού ή μπαλάκια από φελιζόλ.

 

Φεύγοντας κατάκοποι κατά τις 3:30 το φελιζόλ μέσα σε 10 λεπτά είχε ενταθεί τόσο πολύ που το αυτοκίνητο ξαφνικά απέκτησε 1-2 ποντάκια και δεν προλαβαίναμε να καθαρίσουμε τα πέδιλα. Αλλά έκοψε αμέσως. Μετά δεν έχω ιδέα, φύγαμε.

 

Στα της πρόγνωσης:

Δεν είχε κρύο. Το μεσημέρι που ο καιρός είχε κλείσει είχε 1 βαθμό στο πάρκινγκ.

Χιόνι δεν έπεφτε όσο έλεγαν (κοντά μέτρο) παρά μόνο μετά τις 13:00, δε ξέρω για μέσα στη νύχτα.

 

Γενικά μια ημέρα που το ρίσκο της αγνόησης των Κασσάνδρων του καιρού απέδωσε τα μάλλα, και έδωσε μια σχεδόν τέλεια ημέρα σε ένα πριβέ χιονοδρομικό.

 

Κάποιοι ακόμα χτυπούν το κεφάλι τους...

Edited by panchristo
  • Like 20

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Και εγώ σκεφτόμουν για Παρασκευή για περισσότερες πιθανότητες..

 

Τώρα θα δούμε και το πρωί...

 

Απλά Θα ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΣΑ ΤΟ ΧΚΚ αν ακούει κανείς εάν είναι να δώσει την αγκυρα ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΣΕ ΕΤΟΙΜΟΤΗΤΑ . (Οχι όπως επί Τσεκούρα όλα σε ετοιμότητα και είμαστε ΟΚ )

 

Εχουμε φάει πολλές φόλες φέτος :veryangry::veryangry:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...