Jump to content

Recommended Posts

11 hours ago, ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ said:
11 hours ago, pepe karaivanov said:
Παρόλο που στη Βουλγαρία έχει περισσότερα κρούσματα από εδώ και πολύ φίλοι μου αροστισανε και το πέρασαν ,κάποιοι πιο δύσκολο κάποιοι πιο ελαφρά ,εγώ θα παω ,μια ευδομαδα μετά της πρωτοχρονιά λέω να είμαι εκεί 

Πώς μετακίνησε μέσα στην Ελλάδα Πέπε είναι το θέμα; Τα σύνορα επίσης οι δικοί μας τα έχουν θεωρητικά κλειστά για ιχ και ιδιώτες. Επιτρέπουν διέλευση μόνο σε φορτηγά 'η αν υπάρχει σοβαρος λόγος σε ιδιώτες με ιχ, οχι τουρισμό! Από όσα ξέρω μόνο αεροπορικά από Αθήνα μπορεί να πάει κάποιος ιδιώτης!

Γρήγορη δεν ξέρω πως περνάνε οι Έλληνες ,εγώ Βούλγαρος είμαι ,με βουλγαρική ταφτοτιτα και βουλγαρικό αυτοκινιτο ,το πως θα γιρισω δεν ξέρω ?

• Like 2

Γρήγορη διαβάζεις τι γράφεις; Εδώ σου λέει ο Πέπε ότι η Βουλγαρία έχει πιο πολλά κρούσματα από την Ελλάδα (η οποία βλαστήμησε μέχρι να πέσει από τους 100 νεκρούς κάθε μέρα), δέχεται επισκέπτες χωρίς κανένα έλεγχο και εμείς λέμε «ναι, αλλά κοιταχτε τα supermarket στην Ελλάδα”; 

Και εντάξει, η δικιά σας ασφάλεια δεν σας ενδιαφέρει καθόλου. Τους άλλους γύρω σας δεν τους σκέφτεστε καθόλου; ?

• Like 3

Νίφει!

Είναι λίγο πολύ γνωστό ότι συνήθως συναναστρεφόμαστε ανθρώπους που μας μοιάζουν. Όμοιος ομοίω...

Ομολογώ ότι πρώτη φορά σε αυτή τη συζήτηση βρίσκομαι αντιμέτωπος με τόσο διαφορετικές λογικές από τη δική μου.

Προσωπικά τις θεωρώ εκλογικευση του παραλόγου αλλά ίσως κάποιος λέει το ίδιο και για μένα.

Όλο αυτό πάντως το "εμένα δε με νοιάζει πόσοι πεθαίνουν εγώ θέλω να κάνω σκι" με παραξενεύει.

Και οι γελοίες ηλιθιότητες (να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους) πως "εύκολα θα τακτοποιηθούν οι ουρές σε ένα χιονοδρομικό" εκθέτουν αυτούς που τις ξεστομιζουν και αποδυναμώνουν τα δίκαια αιτήματα επαγγελματιών που καταστρέφονται.

Ως πρόβλεψη να πω ότι περιμένω πως τα χιονοδρομικά θα ανοίξουν τουλάχιστον μετά τα σχολεία και οπωσδήποτε μετά το άνοιγμα της μετακίνησης. Και τότε ο καθένας κάνει ότι τον φωτίσει ο Θεός.

Να μη γελιόμαστε όμως ότι θα είναι ασφαλή. Απλώς το εκτιμώμενο οικονομικό και πολιτικό κέρδος από το άνοιγμα του χειμερινού τουρισμού και το σταμάτημα της γκρίνιας, θα είναι συγκριτικά μεγαλύτερο από τη ζημιά των πιθανών κρουσματων.

Αρκεί να το μετρήσουν σωστά και όχι όπως το καλοκαίρι..

Για τον Πεπε να πω πως θα γυρίσει με το Ε1 που φαντάζομαι έχει τόσα χρόνια εδώ.

Να του θυμίσω επίσης ότι τα ανοικτά σύνορα πληρώνουμε αυτή τη στιγμή.

Διαβάζω ότι η Φινλανδία πέτυχε εξαιρετικά αποτελέσματα χωρίς λοκντάουν στο δεύτερο κύμα, μόνο με ασφυκτικούς ελέγχους στα σύνορα και χιλιάδες καθημερινά τεστ που προλαβαίνουν το κακό στη ρίζα του.

Ενώ εμείς ανοίξαμε το καλοκαίρι διάπλατα τα σύνορα για να μαζέψουμε όλους τους μικρόμυαλους της Ευρώπης στα Μάλια τη Μύκονο και τον Λαγανά.

Και έτσι καταφέραμε να καταστρεψουμε και τον τουρισμό που με τα καλά αποτελέσματα της πρώτης καραντίνας θα μπορούσε να γίνει ο ακμαιότερος στην Ευρώπη.

Αν ακουγόταν η λογική και όχι η αρνητρια των τεστ TUI που απείλησε να βγάλει την Ελλάδα από το πρόγραμμά της αν απαιτούνταν τεστ για την είσοδο στη χώρα.

Για να μη μιλήσω για τις κατεστραμενες οικονομία, παιδεία και ψυχική υγεία.

Για να είμαστε καλά με την TUI. Για 1-2 μήνες. Γιατί από τα μέσα Αυγούστου πρώτη η TUI έβγαλε τα νησιά από τους προορισμούς της αφού τα κρούσματα εκεί εκτοξεύθηκαν. Και ακολούθησε η κυβέρνηση με μίνι λοκντάουν που επέβαλε χωρίς να εξηγεί τους λόγους.

Να μη τα ξεχνάμε όλα αυτά γιατί πέρα από τον ιό υπάρχουν κι άλλοι υπεύθυνοι για αυτό που ζούμε αυτή τη στιγμή.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

• Like 2

Το νήμα καθαρίστηκε από τις θεωρίες συνωμοσίας και τις απαντήσεις σε αυτές. Η παραμικρή προσπάθεια να γίνει το forum βήμα για τέτοιες θεωρίες θα σημάνει αυτόματο αποκλεισμό αυτού που προσπαθεί να τις διαδώσει μέσω του snowclub.gr. Δεν θα υπάρξει άλλη προειδοποίηση και ελπίζω να έγινε σαφές. 

• Like 3

Νίφει!

3 hours ago, Χρήστος Λάππας said:
Το νήμα καθαρίστηκε από τις θεωρίες συνωμοσίας και τις απαντήσεις σε αυτές. Η παραμικρή προσπάθεια να γίνει το forum βήμα για τέτοιες θεωρίες θα σημάνει αυτόματο αποκλεισμό αυτού που προσπαθεί να τις διαδώσει μέσω του snowclub.gr. Δεν θα υπάρξει άλλη προειδοποίηση και ελπίζω να έγινε σαφές. 

Χρήστο δεν είδα τι αποκαλέσες θεωρεία συνωμοσίας και εσβησες, αλλά ακριβώς από πάνω είναι το ποστ του pka , που αποφευγω εδώ και καιρό να απαντήσω, το οποίου είναι οχι μόνο συνοθυλευμα θεωριών συνωμοσίας, αλλά και βρίζει ως γελοίους ηλίθιους πολλούς από τους συνομιλητές του! Αυτόν γιατί δεν τον σβήνεις και να τον μπαναρεις κιολας, επειδή το έχει κάνει πολλοστή φορά; Μήπως γιατί συμφωνείς μαζί του; ΔΣ αν ακούει, τον Χρήστο, θα τον έλεγξε τε ποτέ; Πέτρο πρόεδρε, εσύ που συμφωνείς μαζί μας για το άνοιγμα των χκ με τρόπο, σύμφωνα με τα όσα είπες στην συνέντευξη σου, αλλά μόνο φατσοβιβλιο μπαίνεις, θα εκφράσεις ξεκάθαρα την γνώμη σου;

6 hours ago, Χρήστος Λάππας said:
Γρήγορη διαβάζεις τι γράφεις; Εδώ σου λέει ο Πέπε ότι η Βουλγαρία έχει πιο πολλά κρούσματα από την Ελλάδα (η οποία βλαστήμησε μέχρι να πέσει από τους 100 νεκρούς κάθε μέρα), δέχεται επισκέπτες χωρίς κανένα έλεγχο και εμείς λέμε «ναι, αλλά κοιταχτε τα supermarket στην Ελλάδα”; 
Και εντάξει, η δικιά σας ασφάλεια δεν σας ενδιαφέρει καθόλου. Τους άλλους γύρω σας δεν τους σκέφτεστε καθόλου; 

Χρήστο όσο και να σε συμπαθώ, ο φόβος σου, σου έχει βάλει παρωπιδες, στο συγκεκριμένο ζήτημα, σε τι επιχείρημα να σου απαντήσω; Ρώτα τον Χαρδαλιά και τις Βρυξέλλες, που επιτρέπουν τον τουρισμό και τα ανοιχτά σύνορα, ( έστω μέσω αεροπλάνων) γιατί τον θεωρούν ίσο 'η λιγότερο επικίνδυνο με τα ΜΜΕ!

ΥΓ η δικιά μου ασφαλεία με ενδειαφερει με το παραπάνω, ειδικά το τελευταίο χρονικό διάστημα για λόγους υγείας κοντινού μου προσώπου, αλλά δεν φοράω παρωπιδες και ξεχωρίζω από τι κινδυνεύω και τι οχι....από το ορειβατικό σκι και μετακίνηση από νομό σε νομό, σίγουρα δεν κινδυνεύω. Από το να κάνω σκι σε μισό άδειο χκ, κινδυνεύω ελάχιστα. Εντός σούπερ μάρκετ......δεν μπαίνω, και ευτυχώς ζω σε χωριό και οχι στην Αθήνα, να χρειάζεται να μπαίνω σε ΜΜΕ! Εσείς που ακόμη σας στοιβάζουν σαν ποντίκια στις καθημερινές σας μετακινήσεις , πως φοβάστε τον καθαρό αέρα των βουνών , σε χκ που θα λειτουργούν μισό άδεια, απορώ με την λογική σας!!

5 hours ago, giannis-ski said:
@λαππας ...
και μετά σου φταίει ο νταλαρας ε ?!? 

Το ποστ του ΕΙΡΩΝΑ , πολύ σχετικό Χρήστο, μπράβο σου που το αφήνεις και δείχνεις πόσο αντικειμενικός moderator είσαι!!!!!?

7 hours ago, pepe karaivanov said:
Γρήγορη δεν ξέρω πως περνάνε οι Έλληνες ,εγώ Βούλγαρος είμαι ,με βουλγαρική ταφτοτιτα και βουλγαρικό αυτοκινιτο ,το πως θα γιρισω δεν ξέρω

Ξεχειμωνιασε εκεί, έχεις την καλύτερη δικαιολογία :-)))))

Όπου ΜΜΕ ->ΜΜΜ , δεν το πήρα πρέφα, όταν μου το διόρθωνε

• Like 4

Πραγματικά απορώ γιατί μας έχουν φοβίσει τόσο πολύ!

Στη Βουλγαρία οι φίλοι μου (80%) από αυτούς το πέρασαν, 75% από αυτούς σε 5 με 10 μέρες ,3-4% έγιναν καλά σε 7 μέρες και ξαναπέσανε για άλλες 2-3 μέρες,ένας το πέρασε λίγο πιο δηακολα ,7 μέρες πηρετο και πόνους σε όλο το κορμί και αδυναμία για 15-20 μέρες !

Κανης ομος δεν κινδύνεψε ,κανης δεν μπήκε στο νοσοκομεία ,εκτός από ένας ,αλλά και αυτός σε 10 μέρες βγήκε !

Σιγουρα κανης από αυτούς τους φίλους μου δεν είχε κανένα παράπλευρο νόσημα !

Και το εροτιμα μου είναι ,γιατί εδώ είμαστε τόσο φοβισμένοι !

• Like 2

Γιατι φιλη μου, ηρθε στην Ελλαδα για διακοπες και κατεληξε 42 μερες στον Νοσοκομειο της Ροδου και μετα κατ'οικον νοσηλεια. Λιποθυμισε στο αεροδρομιο της Ροδου και ειδε και επαθε μια συγγενης της να ανακτησει τη βαλιτσα της με εσωρουχα, φαρμακα κοκ. 

Κατσε και συ 42 μερες σε θαλαμο Covid--19 με ανρωπους γυρω σου να πεθαινουν και ελα να μας πεις τι δεν καταλαβαινεις...

Προφανως πρεπει να διαλεγεις τους φιλους σου...

• Like 1
  • Haha 1

Προς τον αγαπητό Πεπε
Και μόνο που αναφέρεις τα πλήθη που γνωρίζεις από ανθρώπους που αρρώστησαν, ανησυχώ.
Εγώ μόνο δύο γνωρίζω από τους οποίους ο ένας πέθανε και ο άλλος τη γλύτωσε στο τσακ και σε κακά χάλια. Και οι δύο άνθρωποι από σίδερο.
Λαχείο είναι και εγώ δεν παίζω ούτε όταν έχει τζακποτ.

• Like 1

2 hours ago, pka said:

Προς τον αγαπητό Πεπε
Και μόνο που αναφέρεις τα πλήθη που γνωρίζεις από ανθρώπους που αρρώστησαν, ανησυχώ.
Εγώ μόνο δύο γνωρίζω από τους οποίους ο ένας πέθανε και ο άλλος τη γλύτωσε στο τσακ και σε κακά χάλια. Και οι δύο άνθρωποι από σίδερο.
Λαχείο είναι και εγώ δεν παίζω ούτε όταν έχει τζακποτ.

Αν είναι  λαχείο ,τότε οι δικοί μου είναι πολύ «άτυχοι « από τους 25-30 που ξέρω όλοι μου λένε -μια γρίπη που μας ταλεπορισε λίγο παρά πανο και δεν έφυγε μέσα στης 3-4 μέρες αλλά κράτησε 7-10 !

Και κάτι άλλο :τα κρούσματα εκεί είναι κατά 20% περισσσοτερα ,οι θάνατοι είναι πανο κατο το ίδιο ,μπορεί και λιγότερο 

• Like 1

ο ορισμός του σκοταδισμού, των ακραίων τοποθετήσεων και της σπέκουλας (δυστυχώς και πολιτικής) τα post με τα οποία επιμένουν, συγκεκριμένοι πλέον χρήστες του forum, να μας βάλουν μυαλό. Δυστυχώς, χρησιμοποιώντας την γνωστή τακτική απομόνωσης συγκεκριμένων κομματιών από τοποθετήσεις νουνεχών χρηστών, τους εκθέτουν και αυτούς στον περιστασιακό αναγνώστη των νημάτων που προπαγανδίζουν τις ασυναρτησίες τους ως θέσφατα.

Χρήστο μου και λοιποί που προσπαθείτε να αποκρούσετε τις ακρότητες, πραγματικά χαρά στην υπομονή σας. Γνώμη μου είναι πως ματαιοπονείτε και πως έχετε το αντίθετο αποτέλεσμα. Μόνο η πλήρης περιφρόνηση, ή η ολιγόλογη κάθετη απόρριψη ταιριάζουν στην δεδομένη περίπτωση. Μπαίνοντας σε διάλογο σε τέτοια βάση, έχεις χάσει εκ των προτέρων.  

• Like 3
  • Confused 1

... όλοι μου λένε -μια γρίπη που μας ταλεπορισε λίγο παρά πανο...

Αυτά τα περί γρίπης στην Ελλάδα τουλάχιστον δεν ακούγονται πια.
Πού να ακουστούν μετά από 4000 νεκρούς.
Όσο για την ίδια τη γρίπη διαβάζω οτι με τη καραντίνα έχει σχεδόν εξαφανιστεί φέτος καθώς δεν συγκρίνεται η μεταδοτικοτητα της με αυτή του covid 19.
Και κάτι ακόμη. Στην αρκετά μακριά ζωή μου έχω περάσει γρίπη 2 φορές και θα τις θυμάμαι πάντα. Γιατί πολλοί λένε γρίπη και σκέφτονται κρυολόγημα. Δεν είναι απλή η γρίπη.

• Like 1

1 hour ago, pepe karaivanov said:

Αν είναι  λαχείο ,τότε οι δικοί μου είναι πολύ «άτυχοι « από τους 25-30 που ξέρω όλοι μου λένε -μια γρίπη που μας ταλεπορισε λίγο παρά πανο και δεν έφυγε μέσα στης 3-4 μέρες αλλά κράτησε 7-10 !

Και κάτι άλλο :τα κρούσματα εκεί είναι κατά 20% περισσσοτερα ,οι θάνατοι είναι πανο κατο το ίδιο ,μπορεί και λιγότερο 

Τι μέτρα έχει εκεί πάνω? εγκλεισμός? πρόστιμο? Μάσκες πόσοι φοράνε?

11 minutes ago, pka said:

Όσο για την ίδια τη γρίπη διαβάζω οτι με τη καραντίνα έχει σχεδόν εξαφανιστεί φέτος καθώς δεν συγκρίνεται η μεταδοτικοτητα της με αυτή του covid 19.

Ποια καραντίνα φίλε μου? Όλοι έξω είναι? Η καραντίνα δεν υπάρχει πλέον, οι δε θάνατοι σταθεροι.  

Edited by pilio
  • Like 1

Έχετε ξεφύγει  ..... το έχετε τερματίσει, μιλήστε μας για το χιονοδρομικό κέντρο στο bansko εάν δουλεύει και τα μέτρα που έχει πάρει εάν έχει πάρει . οι απόψεις της γειτονικής Βουλγαρίας για την επικινδυνότητα του COVID-19 διαφέρουν από την άποψη της Ελλάδας και ας μένουμε σε αυτό για να αποφύγουμε τα ενοχλητικά  ??που παρουσιάστηκα στο εδώ forum κάτι που δεν το βλέπεις ούτε στα λαϊκά μέσα κοινωνικής  δικτύωσης

Edited by vaggelis
  • Like 4

3 hours ago, pilio said:

Τι μέτρα έχει εκεί πάνω? εγκλεισμός? πρόστιμο? Μάσκες πόσοι φοράνε?

Ποια καραντίνα φίλε μου? Όλοι έξω είναι? Η καραντίνα δεν υπάρχει πλέον, οι δε θάνατοι σταθεροι.  

Καραντίνα έχει,μάσκες φοράνε ,αλλά ο κόσμος κυκλοφορεί και αροστενει,αλλά δεν πεθαίνει οπός εδώ ,για παράδειγμα προχτές ήταν 40

ατομα και λέει ότι είναι ψιλά το νούμερο ,διασολινομενει είναι 250-300 

2 hours ago, vaggelis said:

Έχετε ξεφύγει  ..... το έχετε τερματίσει, μιλήστε μας για το χιονοδρομικό κέντρο στο bansko εάν δουλεύει και τα μέτρα που έχει πάρει εάν έχει πάρει . οι απόψεις της γειτονικής Βουλγαρίας για την επικινδυνότητα του COVID-19 διαφέρουν από την άποψη της Ελλάδας και ας μένουμε σε αυτό για να αποφύγουμε τα ενοχλητικά  ??που παρουσιάστηκα στο εδώ forum κάτι που δεν το βλέπεις ούτε στα λαϊκά μέσα κοινωνικής  δικτύωσης

το χκ δουλεβει,κόσμο δεν έχει πολύ ,τα σαλέ δουλεύουν αλλά μόνο τα στρονγιλα και έξω ,τα ξενοδοχεία δουλεύουν αλλά όχι όλα ,τα μαγαζιά με διλιβερι !

• Like 6

10 hours ago, DimiG said:

Μόνο η πλήρης περιφρόνηση, ή η ολιγόλογη κάθετη απόρριψη ταιριάζουν στην δεδομένη περίπτωση.

τα αναφερόμενα σου προδίδουν τις αντιλήψεις σου που, όπως ορθώς αναφέρεις είναι:

ο ορισμός του σκοταδισμού

έχεις κατανόηση τι σημαίνει σκοταδισμός ή το προτείνεις σαν λύση στο πρόβλημα της ύπαρξης διαφορετικών απο εσένα ανθρώπων? Όταν δεν έχεις επίγνωση είναι νομοτελειακό να προδοθείς ... Τα λεγόμενά μας δείχνουν τον χαρακτήρα μας! 

όποιος έχει διαφορετική άποψη από σένα δεν είναι φασίστας, εσύ είσαι που δεν μπορείς να αποδεχθείς ότι είναι δυνατόν να υπάρχουν άνθρωποι με διαφορετικές απόψεις ... 

Κατά τα άλλα, δεν βγάζει κανένα νόημα το κείμενό σου πέρα απο εμπάθεια για οτιδήποτε διαφορετικό ...

Μπαίνοντας σε διάλογο σε τέτοια βάση, έχεις χάσει εκ των προτέρων

Δλδ, σε ποια βάση μπορεί να γίνει η συζήτηση για το bansko? για εξήγησε μας να μας βοηθήσεις να "λογικευτούμε" και να ξεπεράσουμε τον "ακραίο σκοταδισμό" μας !

• Like 7

On 12/26/2020 at 3:18 PM, pepe karaivanov said:

Μπορείτε ,η Βουλγαρία δέχεται τουρίστες από 56 χώρες χωρίς τεστ και η Ελλάδα είναι μια από αυτές 

Αυτό το παραπάνω από μόνο του θα έπρεπε να αποτελεί ένα τεράστιο Χ για την Βουλγαρία ως χιονοδρομικό προορισμό στην παρούσα φάση της πανδημίας. Το ότι υπάρχουν φίλοι που όχι απλά παραβλέπουν ότι οι γείτονες  δέχονται τουρίστες χωρίς κανέναν έλεγχο, αλλά το εκτιμούν επειδή θα τους διευκολύνει να κάνουν σκι (sic) αποδεικνύει με τον πιο γλαφυρό τρόπο γιατί ήταν απαραίτητο το κλείσιμο των συνόρων στα ΙΧ.

• Like 2

Νίφει!

Αυτό το παραπάνω από μόνο του θα έπρεπε να αποτελεί ένα τεράστιο Χ για την Βουλγαρία ως χιονοδρομικό προορισμό στην παρούσα φάση της πανδημίας. Το ότι υπάρχουν φίλοι που όχι απλά παραβλέπουν ότι οι γείτονες  δέχονται τουρίστες χωρίς κανέναν έλεγχο, αλλά το εκτιμούν επειδή θα τους διευκολύνει να κάνουν σκι (sic) αποδεικνύει με τον πιο γλαφυρό τρόπο γιατί ήταν απαραίτητο το κλείσιμο των συνόρων στα ΙΧ.

ΔΕΝ είναι κλειστά Χρήστο για ιχ τελικά από προμαχώνα, που περνάει η συντριπτική πλειοψηφία, αλλά από τις υπόλοιπες συνοριακές διαβάσεις που εξυπηρετούνε τοπικές μετακινήσεις. Άλλο ένα "σοφό" μέτρο :-))))))) ακολουθεί την λογική των νόμων, η πλεμπα να μην μπορεί πάει στην Λειβαδιά τις γιορτές για σουβλάκια, αλλά οι μπον βιβερ να μπορούν να πάνε Ελβετία για ένα φοντύ!!!!!!!

• Haha 1

10 hours ago, Χρήστος Λάππας said:

Και το Dubai δέχεται τουρίστες ,και το Dubai έχει 1000 κρούσματα ,αλλά δεν κράζει κανίς ,γιατί ,επιδι δεν έχει χιόνι ? ? 

• Haha 1

Τα σύνορα τα περνάς με PLF ,Μάλι και γιανα φτάσεις στα σύνορα με το ίδιο χαρτί !

εχτες ρώτησα στην αστυνομία ,πως να φτάσω από Ζάκυνθο στονΠρομαχονα και μου είπαν μα PLF 

• Like 1

1 hour ago, pepe karaivanov said:

Και το Dubai δέχεται τουρίστες ,και το Dubai έχει 1000 κρούσματα ,αλλά δεν κράζει κανίς ,γιατί ,επιδι δεν έχει χιόνι ? ? 

Πόσοι άνθρωποι θα επισκεφτούν το Dubai, θα είναι ο ένας πάνω στον άλλο και μετά θα έρθουν στην Ελλάδα; Είναι ξεκαθαρα θέμα αριθμών.

Αληθεια, έχουμε καμία φωτογραφία από τις τηλεκαμπινες; Αν έχουν ουρές, πόσοι μπαίνουν μέσα κλπ; 

Νίφει!

14 hours ago, hakem said:

τα αναφερόμενα σου προδίδουν τις αντιλήψεις σου που, όπως ορθώς αναφέρεις είναι:

έχεις κατανόηση τι σημαίνει σκοταδισμός ή το προτείνεις σαν λύση στο πρόβλημα της ύπαρξης διαφορετικών απο εσένα ανθρώπων? Όταν δεν έχεις επίγνωση είναι νομοτελειακό να προδοθείς ... Τα λεγόμενά μας δείχνουν τον χαρακτήρα μας! 

όποιος έχει διαφορετική άποψη από σένα δεν είναι φασίστας, εσύ είσαι που δεν μπορείς να αποδεχθείς ότι είναι δυνατόν να υπάρχουν άνθρωποι με διαφορετικές απόψεις ... 

Κατά τα άλλα, δεν βγάζει κανένα νόημα το κείμενό σου πέρα απο εμπάθεια για οτιδήποτε διαφορετικό ...

Δλδ, σε ποια βάση μπορεί να γίνει η συζήτηση για το bansko? για εξήγησε μας να μας βοηθήσεις να "λογικευτούμε" και να ξεπεράσουμε τον "ακραίο σκοταδισμό" μας !

"Μ΄ήλιο τα βγάζω, μ΄ήλιο τα μπάζω. Τι έχουν τα έρμα και ψοφάν???"

Σ'αυτή τη βάση σίγουρα όχι 

Έτσι λέμε εμείς οι Βλάχοι στις μεταξύ μας κουβέντες για κάποιον που σκέφτεται και πράττει όπως εσείς κύριε. 

Πόσοι άνθρωποι θα επισκεφτούν το Dubai, θα είναι ο ένας πάνω στον άλλο και μετά θα έρθουν στην Ελλάδα; Είναι ξεκαθαρα θέμα αριθμών.

Αληθεια, έχουμε καμία φωτογραφία από τις τηλεκαμπινες; Αν έχουν ουρές, πόσοι μπαίνουν μέσα κλπ; 

aba73f5dd3dd39bd4509698a97798a07.jpg
  • Confused 2