Jump to content
ashbury

Χ.κ. Καλαβρύτων 2015-2016

Recommended Posts

Ότι θα κάναμε τόσο καλό σκί εντός και εκτός πίστας Κυριακή χωρίς ουρές και με σχετικά λίγη χιονόπτωση, ούτε μπορούσα ποτέ να το φαντασθώ. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην διοίκηση και τους εργαζόμενους του ΧΚΚ.

Πάντα τέτοια και καλή σεζόν σε όλους.

 

Φιλικά

 

7ψυχος

 

ΥΓ. Το αέρινο πουδρί στο πάνω τμήμα της Νεραϊδοράχης ήταν όλα τα λεφτά.

  • Like 8

Όλα τα βουνά είναι καλά. Όλοι οι skier είναι καλοί. Μόνο μερικοί άτυχοι στη ζωή άνθρωποι υπάρχουν.

Share this post


Link to post
Share on other sites

00008.MTS_1.jpg

 

00006.MTS.jpgΥπηρχαν σημεια που το τριων ημερων φρεσκο χιονι ηταν ακομα αερινο

Τι κριμα που τον Δεκεμβριο και αρχες γεναρη δεν εχει συχνα επαρκης χιονοκαληψη το βουνο

Η ποιοτητα του χιονιου ειναι φανταστικη

 

Το οτι οσοι δεν ανεβηκαν εχασαν ψιλοενοιτε

 

 

 

 

  • Like 15

Share this post


Link to post
Share on other sites

και φυσικα οταν μπλεκουν η παλιοσυμμορια των daltons με την παλιοπαρεα του hellbent δε μενει ......

...ούτε ένα κόκκαλο που να μην έχουν σπάσει

 

Τρίτη θα έχω μαζί τον χάρτη με όσα άφησαν αφάγωτα ποιος ψήνεται?

 

 

Ότι θα κάναμε τόσο καλό σκί εντός και εκτός πίστας Κυριακή χωρίς ουρές και με σχετικά λίγη χιονόπτωση, ούτε μπορούσα ποτέ να το φαντασθώ.

Να διαβάζεις snowclub ενότητα καιρός πιο προσεκτικά :santa:

Edited by ΜΙΚ
  • Like 3

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ούτε ένα κόκκαλο που να μην έχουν σπάσει

 

Τρίτη θα έχω μαζί τον χάρτη με όσα άφησαν αφάγωτα ποιος ψήνεται?

 

 

 

Να διαβάζεις snowclub ενότητα καιρός πιο προσεκτικά :santa:

+1


<p class='bbc_center'><span style='color: #0000FF'><span style='font-size: 18px;'><strong class='bbc'><a href='http://twowheelsonthenet.blogspot.com/'class='bbc_url' title='Εξωτερικός σύνδεσμος' rel='nofollow external'>Two-Wheels on the Ne</a>t</strong></span></span></p>

<p class='bbc_center'> </p>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απιστευτα!!! Φανταστικη εναρξη σαιζον!!! Σουπερ παρεα φοβερο χιονι!!! Δεν περιγραφω αλλο.... Μπραβο στο ΧΚΚ!!! Ευχαριστουμε για τη χαρα που μας εδωσε!

 

Οσοι ανεβετε μια χαρα θα ειναι αλλα σιγουρα με παλια πεδιλα.

 

Και οσο για το γκαντεμης... οσοι εχουν ανεβει μαζι μου σκι κανουν παντα!!! Με τις πουδρες τους εχω χαχαχα... :P

  • Like 5

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ημουν στο πρωτο καρεκλακι Στυγας για τη νεα σεζον, αν μου το λεγανε Παρασκευη πρωι δεν θα το πιστευα. Απιθανη ημερα καιρικα, λιγος κοσμος σε σημειο να απορεις. Εβρισκα απατητα μεχρι την τελευταια κατεβασια. Πολυ πετρα μετα απο το μεσημερι και μετα, το σανιδι εφαγε μια καλη αλλα χαλαλι!

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

dad9ab3249c3fca8e8bf60a88ccb3531.jpg

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 10

speedwave4_zps9328bfcd.png

"Δεν μου ταιριαζει εμε η κατεβασμενη σημαια,δεν μου ταιριαζει η υστατη προσπαθεια "

Sir Ernest Shackleton

Share this post


Link to post
Share on other sites

Απίστευτη μέρα χθες. Κόσμος λίγος. Μπράβο στο προσωπικό του χιονοδρομικου. Εισητηριο 15 ευρώ ήταν. Το μόνο που θα ήθελα αν διαβάζει κάποιος από το χκκ , να φτιαχτούν τα ρολόγια και να τοποθετηθεί ένας κάδος δίπλα στα εκδοτήρια. Όλοι αγοράζουμε το εισητηριο , βγάζουμε το αυτοκόλλητο και μας μένει το χαρτί στο χέρι. .Οι περισσότεροι ψάχνουν για κάδο και το πετάνε κατω..κρίμα είναι.

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 17

speedwave4_zps9328bfcd.png

"Δεν μου ταιριαζει εμε η κατεβασμενη σημαια,δεν μου ταιριαζει η υστατη προσπαθεια "

Sir Ernest Shackleton

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εξαιρετική πρώτη μέρα χτες. Έγινε τεράστια προσπάθεια από το χιονοδρομικό με μεταφορά χιονιού στις πίστες και πραγματικά τους αξίζουν συγχαρητήρια. Ανέλπιστο δωράκι τα απάτητα της Στύγας.

 

Παρόλο που χτες δεν ήμουν στις καλύτερες μου, με συνάχι να με ταλαιπωρεί απίστευτα (και υπό την επήρεια αντιισταμινικών), βγήκαν εξαιρετικά γούστα και μεγάλα χαμόγελα.

 

BTtKy9c.jpg

  • Like 20

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ενδεχόμενο να επενδύσεις σε ένα φουσκωτό για να διασχίζεις άμεσα τον κορινθιακό προς το χιονοδρομικό που προσφέρεται καλύτερα το έχεις σκεφτεί?

  • Like 2

"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Σε μία σύντομη συνομιλία με τον Χρήστο τον Λάππα, μου ανέφερε ότι μέτρησε περί τα 25 άτομα από τον σύλλογο. Στο Χελμό το προσπαθούν και αυτό αναγνωρίζεται.....Καλή σεζόν να έχουμε χωρίς τραυματισμούς.

  • Like 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

μουσικη PETER GREEN

ευτυχως που ειμασταν με τα ψευτοπιστιαρικα γιατι αν ειχα εγω τουλαχιστον τα πιο φαρδυα δεν θα μπορουσα να κρατηθω με τιποτα.. χιοναρα ποιοτητας Α Α ...!!

ενα βραχακι δεν εβγαλε ροπαλο αλλα την ακμουλα την στραβωσε σε εναν αλητηριο πουδροφαγο... :P ολα αυτα μεσα στο προγραμμα ειναι...

το συγκεκριμενο επιτηδιο βραχακι το γλιτωσα τελευταια στιγμη αλα Lindsey Von :P

 

 

 

Edited by skimad
  • Like 4

DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μια ιδέα απ' την κορυφή:

 

Ir4TPPz.jpg

 

Ακόμα είμαι υπό την επήρεια των χαπιών για το συνάχι, ελπίζω οι δράκοι να είναι μόνο στο μυαλό μου και όχι στην εικόνα... :P

  • Like 12

Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κύριοι, έχω την εντύπωση πως για ένα σκι διακινδυνεύετε ολόκληρη η σεζόν...............

  • Like 1

www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κύριοι, έχω την εντύπωση πως για ένα σκι διακινδυνεύετε ολόκληρη η σεζόν...............

τύφλα να έχει ο Σουμάχερ


Don t SKI in Greece
Ο κομπλεξικός

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ ΦΕΤΟΣ

ASTA LA VISTA ΜΠΑΜΠΗ

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΟ

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κύριοι, έχω την εντύπωση πως για ένα σκι διακινδυνεύετε ολόκληρη η σεζόν...............

πετρες υπηρχαν υπαρχουν και παντα θα υπαρχουν οσα μετρα χιονι και να ριξει .αλλου περισσοτερες αλλου λιγοτερες .η στραβη μπορει να σου συμβει οπουδηποτε οποιαδηποτε στιγμη ...

το θεμα ειναι να μην υπερεκτιμουμε τις δυνατοτητες μας και να μην παρασυρομαστε απο αλλους οπως και μεις ΔΕΝ πρεπει να παρασυρουμε αλλους..

ο καθενας απλα πρεπει να γνωριζει τις δυνατοτητες του και να προχωραει-σκιαρει αναλογα ;)

 

Edited by skimad
  • Like 4

DALTONS POW ROBBERY.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συμφωνω αλλα δυστυχως εγω αυτο που βλεπω ειναι το διαρκως κ αυξανομενο ρισκο απο μερικους, ειδικα νεαρους, χιονοδρομους. Νομιζω οτι χθες τα εκτος ηταν για πολυ λιγους. Αντι αυτου εβλεπα καποια παιδακια, σνουμπορνταδες σε καποια σημεια που αναρωτιομουν πως εφτασαν εως εκει. Φυσικα ΧΩΡΙΣ Κρανος.... να προσπαθουν να κατεβουν οπως ναναι...

 

Ρισκαρουν πολυ μονο κ μονο για μια φωτο η βιντεο που θα ποσταρουν στο fb για να δειξουν ποσο γαματοι ειναι.

 

Κατι πρεπει να γινει με τα νεα παιδια για να μην εχουμε κανενα σοβαρο ατυχημα.

Edited by kaps
  • Like 4

Αν δεν σας κανει κοπο, δειτε την φωτο στο Avatar και πειτε μου τι πρεπει να κανω για να βελτιωσω το στυλ μου......

'Εχω προλάβει ανοιχτη τη Σαχάρα. Θα Σεβεστε!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

τύφλα να έχει ο Σουμάχερ

 

Φτου φτου σκόρδα .................

 

πετρες υπηρχαν υπαρχουν και παντα θα υπαρχουν οσα μετρα χιονι και να ριξει .αλλου περισσοτερες αλλου λιγοτερες .η στραβη μπορει να σου συμβει οπουδηποτε οποιαδηποτε στιγμη ...

το θεμα ειναι να μην υπερεκτιμουμε τις δυνατοτητες μας και να μην παρασυρομαστε απο αλλους οπως και μεις ΔΕΝ πρεπει να παρασυρουμε αλλους..

ο καθενας απλα πρεπει να γνωριζει τις δυνατοτητες του και να προχωραει-σκιαρει αναλογα ;)

 

 

 

Χρήστο θα συμφωνήσω μαζί σου μόνο στο δεύτερο κομμάτι.....

Στο πρώτο, ξέρεις καλύτερα και από εμένα ότι όσο μειώνετε το ύψος του χιονιού τόσο αυξάνετε δραματικά η πιθανότητα να κάτση η στραβή.... πόσο μάλλον στο πρώτο χιόνι της χρονιάς..............

  • Like 9

www.zermatt.ch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Το τίμημα για το χρισμα του κλειδοκράτορα δε γνωριζει λογική απ ότι φαίνεται...


"Ω ξειν', αγγέλειν ότι τήδε κείμεθα της χιονοδρομίας πειθόμενοι"

gifmaker_me2.gif.fbe136ebed00091d62648fa0ffc991ff.gif

Austrian Level 2 Ski Instructor

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Κάτι ακόμα που θέλω να τονίσω εγώ είναι πως εξαιτίας της μερικής λειτουργίας του κέντρου υπήρχε αρκετά μεγάλος αριθμός αρχαρίων στη Στύγα. Δυστυχώς μια κοπέλα πήγε να με θερίσει κανονικότατα ακολουθώντας την κλασική τεχνική "σούζα και όπου σταματήσω", ενώ φυσικά υπήρχαν και άτομα τα οποία στην καντίνα σταμάταγαν πάνω στα πέδιλα/σνόουμπορντ του εκάστοτε άτυχου.

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Γενικα ολο τον χρονο εχει η στυγα τετοιου ειδους περαστικους.αυτο εχει να κανει με το ποσο αξιολογει ο καθενας τη ζωη του τελικα.

Μου εχει τυχει να κατεβασω απο στυγα αλλα και περικλη(απεναντι),κοπελα που την αφησαν οι φιλοι της στη μια περιπτωση,και στην αλλη ο γκομενος επειδη νευριασε επειδη δεν μπορουσε να κανει αυτα που της ελεγε.

Θεωρω πως ακομα και αστυνομια βουνου να μπει,παλι ο ελληνας θα παει εκει που δεν πρεπει.

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο φιλος βασιλη μαλλον δεν διαβασε πως να μην καρυδωσει την αρχαρια γκόμενά του. δεν βρισκω το λινκ τωρα οποιος μπορει ας το βαλει

 

send from mob with tapatalk

  • Like 5

1162895.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο φιλος βασιλη μαλλον δεν διαβασε πως να μην καρυδωσει την αρχαρια γκόμενά του. δεν βρισκω το λινκ τωρα οποιος μπορει ας το βαλει

 

send from mob with tapatalk

 

 

Εδώ είναι το λινκ για την αρχάρια γκόμενα! :kiss:

 

 

 

Αχ.....πονάει λιγουλάκι που δεν ανεβήκαμε ακόμα βουνό......! :crybaby:

 

Με προσοχή και ασφάλεια, να χαρείτε τις κατεβασιές σας όλοι! :thumbup:

Καλή χιονοχρονιά τόσο στα χκ που ανοίξανε όσο κ στους

χιονοδρόμους!

 

Κάντε μια ωραία κατεβασιά κ για εμάς ρε παιδί μου......!

 

:)

Edited by over-poulover
  • Like 13

moments

 

...Have a nice day

before a bastard

comes and fucks

it up...

 

 

www.MessenTools.com-Frutas-skate.gifΛίζα...θα'ρθείς...θα κάνουμε μπανάνα...?!www.MessenTools.com-Frutas-skate.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Posts

    • Συμψηφισμός θα γίνει...
    • Ότι αφιέρωνε πάντα. Όσο μικρότερη ζημιά μπορεί και μεταφορά των υποχρεώσεων στον επόμενο.   Χωρίς τεχνητό οι ευχές όλων μας στον Ύψιστο. Μην εύχεσαι πολύ γιατί η χιονοστιβάδα θα ρίξει και την νέα Στύγα. Για παγοποιήσεις και ξεχιονίσματα μόνο ο ηρωισμός του προσωπικού θα μας σώσει. Σεμνά θέλουμε να το ρίχνει.
    • Με 1.200 άτομα την ώρα τη Στύγα και 1.500 τον Αχιλλέα, κλειστό Ηρακλή και Παρνασσό "σβηστό"  δεν νομίζω να περίμενες να μην έχει ουρές Σαββατοκύριακο. 20.000.000 ευρώ για 2.700 άτομα την ώρα. Και φυσικά ΟΜΕΡΤΑΑΑΑΑΑΑΑ
    • Αυτό το αυτοκινητο το έχω πετύχει να κυκλοφορεί πριν καμία δεκαριά χρόνια. 
    • https://www.notia.gr/2024/05/αργυρούπολη-για-γέλια-και-για-κλάματα/ Αν δεν κάνω λάθος το εγκαταλελειμμένο αυτοκίνητο του άρθρου, που το παράτησαν στη μέση του δρόμου για να σκάψουν για οπτική ίνα, είναι μια Jaguar MK2.  Πολύ κρίμα.   
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. daffis155
      daffis155
      (26 years old)
    2. snowwalker
      snowwalker
      (30 years old)
    3. thanasissin
      thanasissin
      (45 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,320
    • Total Posts
      460,867
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,744
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    sm0096157@gmail.com
    Joined
×
×
  • Create New...