Jump to content
PanosDrivas

Χ.κ. Παρνασσού 2018-19

Recommended Posts

Εν τω μεταξύ, διαβάζω τα παράπονα για το Σάββατο και αναρωτιέμαι αν ήμασταν στο ίδιο χιονοδρομικό. Ομολογουμένως βέβαια δεν κάναμε και παρα πολύ πίστα.


Νίφει!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Δεν νομίζω ότι πρέπει να αδικούμε τον Σωτήρη και τον αδικείς.

 

Καταρχήν η συγκεκριμένη εικόνα είναι μια πραγματικότητα και δεν αποτελεί μυστικό. Η φωτογράφιση της πραγματικότητας δεν ανήκει κατ'αποκλειστικότητα στον Σωτήρη και σίγουρα πολλοί ακόμα θα διαθέτουν ανάλογες φωτογραφίες. Δεν αποτελεί ένα στιγμιότυπο, αλλά μια πραγματικότητα με διάρκεια.

 

Το επόμενο γεγονός, είναι ότι ο Σωτήρης το κάνει γνωστό σε αρκετό κόσμο, που δεν έτυχε να περνάει από εκεί (μέσω του λογαριασμού του).

 

Η εικόνα "εκθέτει" το χιονοδρομικό και την λειτουργία του και αυτή την εικόνα, αυτό το αποτέλεσμα, δεν το δημιούργησε ο Σωτήρης. Και σίγουρα δεν εκθέτει ο Σωτήρης το χιονοδρομικό με την δημοσίευση της φωτογραφίας αυτής. Το αντίθετο θα έλεγα, καθώς αν το έκανα εγώ, θα το έκανα με κακές κριτικές, ενώ τώρα η πληροφορία φτάνει "πιο απαλά". Κάπου εδώ, νομίζω ότι η αποδοχή της πραγματικότητας, ειδικά όταν είναι δυσάρεστη, δεν είναι εύκολη. Η ενημέρωση που λάβαμε, δεν είναι ευχάριστη και καλά είναι να μην στοχεύουμε τον "ταχυδρόμο".

Συγνώμη αν τον αδικώ και το έκανε για να εκθέσει το ΧΚ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk


ski_rossignol-experience-94-ti-2018_n11682-8878-1_l4.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρήστο κι εγω αναρωτιόμουν που ημουν επανω και εκανα και τις δύο μέρες (μόνο πιστα).

 

Και τις δύο μέρες 8 το πρωί ήμουν στην πίστα και ηταν παντου πολύ καλα στρωμένα (ε ενταξει σε ενα δύο σημεία είχε καποια θεματάκια αλλα ήταν ελάχιστα συγκριτικα με το υπολοιπο τεραστιο χιονοδρομικο πεδίο).

 

Το ίδιο καλό στρώσιμο μετά απο 2-3 ώρες δεν μπορεί να εξακολουθήσει να ειναι καλό οταν η προσέλευση των χιονοδρόμων είναι τόσο μεγάλη.

 

Μήπως αυτοι που παραπονέθηκαν άργησαν να ανέβουν?


LP3weby.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, διαβάζω τα παράπονα για το Σάββατο και αναρωτιέμαι αν ήμασταν στο ίδιο χιονοδρομικό. Ομολογουμένως βέβαια δεν κάναμε και παρα πολύ πίστα.

Χρήστο μου αφού Ανέβασες εικόνα από τις κατεβάσεις σου και μόνο πίστα δεν έκανες! Εμείς που κάνουμε μόνο πίστα έχουμε σοβαρά παράπονα... Εγώ προσωπικά είδα 2 παιδάκια ένα στον βακχο και ένα στη Δίας Κελάρια να σφαδαζουν και να κλαίνε!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

επίσης κάνοντας το μεγαλύτερο μέρος της ημερας σκι στη φτερόλακα, ανεβαίνοντας στην καμπίνα από το πάρκιν, άκουσα ένα τύπο ο οποίος έλεγε οτι δεν του άρεσε η 6 επειδή ηταν παγωμένη!

 

Έχοντας κάνει την 6 ήδη 2-3 φορές απο πολύ πιο νωρίς (τρώγοντας μόνο κοτλε) μόνο παγωμένη δεν την έλεγες. Θεωρω λοιπόν οτι ο καθένας έχει και σχετικά διαφορετική γνώμη απο τον άλλον για τις συνθηκες, στρωσιμο κλπ κλπ.

  • Like 1

LP3weby.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Χρήστο κι εγω αναρωτιόμουν που ημουν επανω και εκανα και τις δύο μέρες (μόνο πιστα).

 

Και τις δύο μέρες 8 το πρωί ήμουν στην πίστα και ηταν παντου πολύ καλα στρωμένα (ε ενταξει σε ενα δύο σημεία είχε καποια θεματάκια αλλα ήταν ελάχιστα συγκριτικα με το υπολοιπο τεραστιο χιονοδρομικο πεδίο).

 

Το ίδιο καλό στρώσιμο μετά απο 2-3 ώρες δεν μπορεί να εξακολουθήσει να ειναι καλό οταν η προσέλευση των χιονοδρόμων είναι τόσο μεγάλη.

 

Μήπως αυτοι που παραπονέθηκαν άργησαν να ανέβουν?

Μπορείς να μας πεις σε ποιες πίστες κινήθηκες γιατί μάλλον σε άλλο χιονοδρομικό ήμασταν!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

σε όλες, ομολογώ όμως ότι την κυριακή το στρώσιμο ήταν καλύτερο

Edited by thanasissin
  • Like 2

LP3weby.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θα πρέπει να αναρωτηθούμε ... εάν ο διάλογος στο εδώ forum έχει βοηθήσει η υπάρχει πιθανότητα να βοηθήσει σε καλύτερες υπηρεσίες

Έχω την εντύπωση ότι τα μηνύματα σας αγνοούνται , και νομίζω ότι ο λόγος είναι ότι τα μηνύματα είναι επιθετικά και πολες φορές ακραία

Εάν έχουμε σαν σύλλογος να ζητήσουμε διόρθωση στην ενημέρωση (εδώ υπάρχει πρόβλημα ) πρέπει να το συζητήσουμε με τον υπεύθυνο για να βοηθήσουμε να διορθώσουν τον τρόπο ....

  • Like 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

θα πρέπει η 14 να λειτουργήσει άμεσα, κυρίως επειδη χρησιμοποιείται από αθλητές!

φαντάζομαι και οι ομάδες πιέζουν γι αυτό!

 

το σαββατο το στρώσιμο ήταν επικίνδυνο και ήθελε χαμηλές ταχύτητες

την κυριακή βελτιώθηκε 6, οδυσσέας και ηρακλής, αλλά δεν πατήσανε περικλή

 

επίσης συγχαρητήρια στους λιφτιέρηδες και πιστερ που μας κάνουν να χαιρόμαστε

ακόμα περισσότερο τον πανέμορφο παρνασσό

  • Like 3

How you stand is how you ski

Share this post


Link to post
Share on other sites
...

την κυριακή βελτιώθηκε 6, οδυσσέας και ηρακλής, αλλά δεν πατήσανε περικλή

...

Τελείωσε το πετρέλαιο; :P

  • Like 1

Practice makes perfect

Share this post


Link to post
Share on other sites

το προηγούμενο ΣΚ 9,10/02/19....

καλός καιρός, πολύ χιόνι,

δρόμοι -πάρκιγκ ανοικτά,

λειτουργία όλων των αναβατήρων (εκτός από Σαχάρα, Πυθία14, και κάποια baby), με ελάχιστες ουρές,

(ανεβαίνει αισθητά η προσφερόμενη χιονοδρομική εμπειρία με άψογη λειτουργία των 2 βασικών αξόνων καθώς και των 2 "προωθημένων παικτών" Δία, Οδυσσέα)

ενημέρωση συνεπής,

πίστες ....(δεν ήμουν παρών αλλά τις φαντάζομαι .."γρηγοροφτιαγμένες")

συν

προσπάθειες εργαζομένων και εύστοχες/συντονισμένες κινήσεις (αξιοποίηση των υφιστάμενων πόρων, πλήθος/ποιότητα ανθρώπων και μηχανημάτων)) της διοικητικής ομάδας (Νίκου, Θύμιου κ.λπ)

 

συν

μεγάλη λαχτάρα πελατών (οι οποίοι θα μπορούσαν να ήταν και περισσότεροι) να βιώσουν την αλπική εμπειρία στην Ελλάδα μας

 

στάθηκαν αρκετά να προσφέρουν χαρά και μεγάλη ικανοποίηση σε πλήθος επισκεπτών του ΧΚΠ παρά το 30ευρο για τον χιονοδρόμο ( ή όσο βγαίνει για τις πολυήμερες) η το 15ευρο για το 'πεζό" επισκέπτη.

 

Φυσικά και παραμένουν τα προβλήματα ...

(άμεσα ή μακροπρόθεσμα....καλό είναι να επισημαίνονται ψύχραιμα και καλόπιστα λαμβάνοντας υπόψη όλες τις παραμέτρους),

τα οποία ελπίζω να λυθούν στην συνέχεια...

π.χ

Πως θα χουμε καλύτερη διάστρωση πιστών?

Πως θα λειτουργήσουν και οι υπόλοιποι αναβατήρες?

Πως θα χουμε καλύτερη λειτουργία τις καθημερινές ώστε να τονωθεί ο εβδομαδιαίος τουρισμός και θα αμβλυνθεί η ανισορροπία καθημερινή- ΣΚ?

Πως θα εκπαιδευτεί καλύτερα το προσωπικό (πιστέρ, χειριστές, διαστρωτές, εκχιονιστές, ταμίες, πληροφορίες κ.λπ)?

πως θα λειτουργήσουν καλύτερα τα κτίρια (w.c, cafe ) σε Φτερόλακα και κορυφή Βάκχου ?

Πως θα έχουμε πιο στοχευμένη ενημέρωση από το ΧΚΠ για την μη άσκοπη απώλεια χρόνου, κόπου χρήματος από τον πελάτη?

Πως θα γίνει "φιλικότερη και δικαιότερη" η τιμολογιακή πολιτική?

Πως θα βελτιωθεί η αξιοπιστία διαστρωτικών, εκχιονιστικών, αναβατήρων, εργολάβων κ.λπ?

Πως θα λειτουργούμε με λιγότερο χιόνι και "κακό" καιρό?

 

και αφού εξασφαλιστεί η ασφαλής και εύρυθμη λειτουργία του ΧΚ,

έρχεται το δυσκολότερο πρόβλημα ...

Πως θα εξασφαλιστεί η βιώσιμη λειτουργία του ΧΚ?

(ελαχιστοποίηση εξόδων- μεγιστοποίηση εσόδων)

 

Ελπίζω τα παθήματα αυτού του χειμώνα να αποτελέσουν μαθήματα για τον επόμενο.

Ο τρέχων χειμώνας λίγα βελτιωτικά μέτρα μπορεί να δεχτεί..μόνο "πυροσβεστικά".

"Στρατηγικά" μέτρα πρέπει να αρχίσουν να παίρνονται για το επόμενο χειμώνα...

 

Υ.Σ

Θα βρίσκομαι Πολύδροσο & ΧΚΠ από 13 έως 17/02, προπόνηση για pierracreta.

Θα χαρώ να συναντήσω φίλους snowclubites

Edited by PanosDrivas
  • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Συγνώμη αν τον αδικώ και το έκανε για να εκθέσει το ΧΚ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το πρόβλημα του λιφτ της Σαχάρας, δεν προέκυψε φέτος. Το λιφτ αυτό, στην καλύτερη περίπτωση λειτουργούσε προβληματικά, καθόλου συνήθως και σίγουρα δεν είναι το μόνο, απλά αυτό τυχαίνει να σχολιάζουμε τώρα. Το πρόβλημα δεν είναι κάτι που δεν έχει επισημανθεί, ούτε είναι άγνωστο (με την έννοια ότι δεν περίμεναν εμάς να το αναφέρουμε).

 

Η επισήμανση της πραγματικότητας, από κάποιον που δουλεύει στο χιονοδρομικό, επισημαίνει το πρόβλημα για μια ακόμα φορά. Και όπως δεν θέλω να αδικήσω αυτόν, έτσι δεν θέλω να αδικήσω τον εαυτό μου νομίζοντας ότι η επισήμανση έγινε για να εκτεθεί το ΧΚ. Οπότε ας είμαστε πιο προσεκτικοί για να θέτουμε εαυτούς σε μια θέση που θα μας παίρνουν και σοβαρά.

Edited by mil

53439599_2068663559920176_2642105202932449280_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=949ee377df86ea39cb0241879a9b002b&oe=5D132E68

Share this post


Link to post
Share on other sites

vageli και ο υπευθυνος και ο ιδιοκτήτης και ο διευθυντής έχουν ερωτηθεί κομψά επίσημα και ανεπίσημα και φιλικά. Υπάρχει εντολή Τερζάκη (ΔΣ του ιδιοκτήτη) να δουλέψει έτσι ακριβώς το χιονοδρομικό και να ενημερώνει έτσι. Ήδη όμως πολλές από τις πιέσεις και από εδώ μέσα και από τον Σύλλογο και από μέλη ή αυτούς που γράφουν εδώ έχουν κάτι καταφέρει.

 

Ελπίζω πάρα πάρα πολύ σύντομα να έχουμε πολύ καλά νέα και ήδη αν προσέξετε 7 το πρωί στο κυλιομενο μήνυμα έχει ορθή ενημέρωση. Έχω μεταφέρει την ανάγκη να γίνει 5.30 ΣΚ και 6.30 τις καθημερινές.

 

Για το στρώσιμο όλοι όσοι εργάζονται στο χιονοδρομικό δεν είναι ευχαριστημένοι για ακόμα μια χρονιά. Αυτά είναι τα μέσα αυτό μπορούν. Μη κοροιδευόμαστε ήμουν 8 το πρωί Κελλάρια και οι ρατρακιές ήταν άνισες σε πολλά πολλά σημεία. Συνταγή για να μην απολαύσεις σκι.

 

Όσο όμως δεν τα παραδέχονται δημόσια και επιμένουν "γιουπιγιαγια" τι καλοί είμαστε μην απορεί κανένας για την φήμη που έχει ο Παρνασσός. Αναξιόπιστο και ψέυτικο χιονοδρομικό/καφετέρια Σαββατοκύριακου να ανέβεις να σου λενε "όλα τέλεια" και εσύ να βλέπεις εγκλήματα και κλειστά λιφτ.

 

Από εδώ και πέρα ή Ηρακλής ή Οδυσσέας καθημερινές. Γιατί? Έλα μου ντε. Και πότε θα το μάθω να κανονίσω τις διακοπές μου ή την πολυήμερη κάρτα μου? Το προηγούμενο απόγευμα.

 

Συμφωνώ ο φετινός χειμώνας μόνο πυροσβεστικά. Μόνο με την ενημέρωση μπορούσαν να τον σώσουν και έχουν αποτύχει οικτρά. Ελπίζω να βελτιωθούν.

Edited by ΜΙΚ
  • Like 1

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Οι προβολείς άραγε εξακολουθούν να υπάρχουν στους πυλώνες;

(όνειρα χειμερινής νυκτός, για του χρόνου)

Edited by royale
  • Like 1

The map is full of places that only mean anything to me because of snowboarding...

Share this post


Link to post
Share on other sites

απο τα λεγομενα πολλων που επισκεπτονται Παρνασσο και Καλαβρυτα αλλα και αλλων μικροτερων

 

χιονοδρομικων βγαινει το ιδιο πορισμα.....δεν μας ενδιαφερουν οι χιονοδρομοι σαν προτεραιοτητα αλλα ο

 

επισκεπτης...απο τη στιγμη που η προτεραιοτητα του χιονοδρομικου ειναι 70% επισκεπτης και 30%

 

χιονοδρομος εμεις που ειμαστε στο 30% ατυχησαμε .....

 

μπορουμε να μην ανεβουμε ενα ΣΚ η 1 εβδομαδα σε κανενα χιονοδρομικο ??? οχι οτι θα τους πειραξει αλλα

 

λεμε..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Πραγματικά είναι θέμα που πρέπει να μας απασχολεί αν ο μόνος τρόπος να ανοίξει η Σαχάρα είναι να τους...ξεμπροστιασει ο Σωτήρης;;;;;

 

Το πιστεύει κανείς αυτό το σενάριο;;;;

Δηλαδή ο Σωτήρης κάνει εσωτερική αντιπολίτευση στον....δεν ξέρω ποιον....

 

Είμαι και ήμουν από τους μεγάλους επικριτές της τοποθέτησης αυτού του λίφτ.

Για λόγους που μάλλον έχουν δικαιωθεί.

Από κει και πέρα όμως το να έχει εγκαταληφθεί κατά αυτόν τον τρόπο είναι ύβρις στον φορολογούμενο και στον χιονοδρομο.

  • Like 2

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Μπορεί το χιονοδρομικό να λειτουργεί μόνο με τους επισκέπτες Σαββατοκύριακου; Όταν κανένας, δηλαδή κράτος, περιφέρεια, δήμος, εμπορικοί σύλλογοι, επιμελητήρια, επιχειρήσεις δεν ενδιαφέρονται για την ανάπτυξη εβδομαδιαίου χειμερινού τουρισμού γιατί τόση μονόπλευρη και επιλεκτική εμπάθεια;

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΤΟΝ ΠΑΡΝΑΣΣΟ

 

Στον Παρνασσό αύριο Τρίτη 12/2 προβλέπονται αρχικά νεφώσεις με διαστήματα ηλιοφάνειας που από το μεσημέρι και μετά θα πυκνώσουν και θα εκδηλωθούν χιονοπτώσεις που θα είναι πιο έντονες αργά το βράδυ.

Το ενισχυμένο ΝΔ ρεύμα θα εξασθενήσει τις προμεσημβρινές ώρες, ενώ αργά το απόγευμα οι άνεμοι με την έλευση της ψυχρής εισβολής θα στραφούν σε Βοριάδες.

 

Την Τετάρτη 13/2 θα σημειώνονται παροδικές χιονοπτώσεις, ενώ αργά το βράδυ θα ενισχυθούν οι Βοριάδες. Πολύ χαμηλές θερμοκρασίες (-9C 1900m).

 

Την Πέμπτη 14/2 ο καιρός φαίνεται βελτιωμένος, όμως τα πρώτα στοιχεία δείχνουν ενισχυμένους Βοριάδες. Παραμένουν οι χαμηλές θερμοκρασίες.

 

Την Παρασκευή 15/2 ο καιρός θα είναι γενικά αίθριος με κάποιες νεφώσεις.

 

Τέλος από το Σάββατο 16/2 φαίνεται εκ νέου υποτροπή του καιρού με χιονοπτώσεις που θα διατηρηθούν, κατά διαστήματα και την Κυριακή 17/2. Οι άνεμοι θα πνέουν ΒΑ στα επίπεδα των 4 Μποφώρ, εξέλιξη που θα ξαναδούμε.

 

******************************

Να σημειωθεί ότι τώρα (11/2, 22.15) πνέει στα Κελάρια ενισχυμένο ΝΔ ρεύμα 41,8Km/h δηλαδή 6 Μποφώρ.

 

Πριν ξεκινήσετε αύριο για Παρνασσό, ρίξτε μια ματιά στην καταγραφή της έντασης του ανέμου από το μετεωρολογικό σταθμό του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών. (Δεν είναι πρόγνωση αλλά καταγραφή).

 

ΕΔΩ:

http://penteli.meteo.gr/stations/parnassos1950/

 

Απο το αραχωβα μετεο.


<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Θερμά συγχαρητήρια πάντως που σήμερα έγινε ενημέρωση νωρίς το πρωί ότι έχει αναστολή από παγοποίηση.

 

Φυσικά το γνώριζαν πολύ πιο πριν και επέλεξαν 6.30 το πρωί να μην το μοιραστούν με άτυχους πελάτες που επέλεξαν να ξεκινήσουν από Αθήνα για να τιμήσουν το χιονοδρομικό με τα χρήματα και την παρουσία τους.

 

Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο και εχθρός του ΧΚΠ είναι το "πήγα και οι άχρηστοι δεν είχαν ανοίξει ενώ έλεγαν όλα ανοιχτά" που λένε οι πελάτες εδώ και 32 χρόνια. Στο χέρι σου είναι κύριε διευθυντά, θες να νικήσεις ή να χάσεις?

 

20 μέρες ψευδή ενημέρωση φέτος

Edited by ΜΙΚ

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ωδή στο Βρό μέρος Ι

 

 

Στο φορουμ ήμουν σε φάση,

 

να μπω ή να μη μπω,

 

κινητρο μεγαλο όμως ο Βρο.

 

 

Μπήκα και τι να δώ,

 

πάλι έγραψε ο Βρο.

 

 

Κάρβουνο έγιναν τα τοστ,

 

όσο διάβαζα τα ποστ.

 

 

Πότε Καλαβρυτο και πότε Παρνασσό,

 

πάλι ανάλυση έκανε ο Βρο.

 

 

Τελικά ανέβηκα Φτερό,

 

ραντεβού είχα με Βρο.

 

 

Στην Καλλιόπη την έστησα να τον βρω,

 

στη Σαχάρα ήταν όμως Βρο.

 

 

Στο δρόμο για το γυρισμό,

 

10 ποστ διάβασα του Βρο

 

 

Η πούδρα του έφαγε τα ευρώ,

 

κάθε μέρα πάνω ο Βρο.

 

 

Όπως το γάλα το μωρό,

 

τις δεκάρες τρώει ο Βρο.

 

 

ΥΓ.1(συνεχίζεται… εφόσον δεν φαω μπαν :) )

 

 

ΥΓ.2 (χρόνος δημιουργίας 10’)

  • Like 15

Share this post


Link to post
Share on other sites

Στο τέλος της σεζόν θα στα εκδόσω.

 

Μιχάλη και 6,30 να βγει η ανακοίνωση για μένα πχ είναι αργά.

Αυτά θέλουν πριν τα μεσάνυχτα.

Κοίτα σήμερα και απέναντι στον Χελμό τα ίδια.

Αύριο με τι καρδιά να ξεκινήσεις;

Και μπορεί να κάνεις φανταστικό σκι αλλά μπορεί να κοιτάς τα λίφτ και να κλαις.

Ο χιονοδρομικος κόσμος ποια τις έχει κάψει αυτές τις μέρες, είναι τα λεφτά πολλά.

  • Like 1

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Βρε και εγώ συμφωνώ αργά είναι αλλά ας ζητήσουμε κάτι ρεαλιστικό. Βασικά το ρεαλιστικό είναι μόλις το μάθουν και σε πάνω από τις μισές περιπτώσεις 11 το βράδυ νόμιζαν ότι όλα ήταν καλά.

 

Και στον Χελμό απαράδεκτος είναι ο Σπυρόπουλος με την διαφορά όμως ότι εκεί πράγματι και αυτοί το μαθαίνουν πολλές φορές ότι την έφαγαν μετά τις 6-7 το πρωί.

 

Αύριο πράγματι με τι καρδιά να ξεκινήσει και για που.

 

Για χιονοδρομικό δεν ξεκινώ

αν δε μάθω που πάει ο βρο

Edited by ΜΙΚ
  • Like 7

Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

αυριο να στο πω απο τωρα...

αθηνα.

δυστυχως ο βασικος χιονοδρομικος εξοπλισμος (το αυτοκινητο δηλαδη) θελει...γιατρο.

 

ριχνει χαρτοπετσετες τωρα παρνασσο. ποιο μοντελο το εδειχνε?

Edited by vro

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kαι το gfs έδειχνε χιονοκαταιγίδα και το bolam.


Ευθεία μη φοβάσαι βρε

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kαι το gfs έδειχνε χιονοκαταιγίδα και το bolam.

 

<Αύριο αναμένουμε νεφώσεις και χιονοπτώσεις που προς το απόγευμα θα είναι έντονες.>

 

παντως στο χκπ δεν τα διαβαζουν.

η αληθεια ειναι οτι το εδειχνε απο μεσημέρι αργα και μετα.

κατα την γνωμη μου στα παραθυρα- ματια στην ελλαδα αυτο ειναι το προβλημα.

δυο ωρες νωριτερα ή δυο ωρες αργοτερα και πάει το σκι.

μην ξεχναμε οτι εχουμε να κανουμε με 100 χιλιομετρα πλάτος στην νοητη γραμμη καλαβρυτα-παρνασσος και περιξ, απο οπου και ναρχετε ο καιρος, αν δεν ειναι γενικο, τσακ μπαμ περνά και μπορει να σου βγαλει το ανοιγμα που περιμενες το πρωι, αργα το απογευμα...

μιση ωρα πριν μου ειπανε οτι εριχνε πολυ, χωρις αερα και πολυ ομιχλη στον....αιολο.

Edited by vro

<p>τα χιόνια έμειναν άλ(ε)ιωτα.....

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Posts

    • This Group of Skiers is the Most Likely to Have a Fatal Accident, According to Experts The data doesn’t lie: Middle-aged men are most likely to misjudge their abilities and get in over their heads.   https://www.skimag.com/performance/skier-fatalies-demographics-nsaa/?utm_medium=organic-social&utm_source=skimagazine-instagram
    • Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε, ότι μέχρι και την Παρασκευή 17 Μαϊου όποιος θέλει μπορεί να δηλώσει την υποψηφιότητά του στο mail snowclub@snowclub.gr για τη συμμετοχή του στο Διοικητικό Συμβούλιου του Ελληνικού Συλλόγου Τουριστικής Χιονοδρομίας στις επερχόμενες εκλογές.
    • αν συμφέρει οικονομικά γιατί όχι. Εναλλακτικά δες k για Stubaital που βολεύει πιο πολύ καθώς έρχεσαι από Ιταλία   αλλιώς μπορείτε να πάτε προς dolomites αλλα όχι στα πιο γνωστά (Val Gardena κλπ) φθηνά μπορείς να βρείς γύρω από το Kronplatz, στο Ahrntal k προς Alpe Lusia ίσως 
    • το είχα κάνει k εγώ τον Νοέμβριο του 2009 μου φαίνεται με αμάξι δεν είναι πρόβλημα τότε... δες τα 3 μεγάλα XK + το Zillertal300 με τον παγετώνα, διαλέξτε ποιο σας αρέσει πιο πολύ k μετά ψάξε διαμονή όπου βολεύει να ξέρεις πάντως ότι Kaltenbach k Mayrhofen έχουν τον πιο πολύ κόσμο  
    • Αλέξη ,εννοείς να στραφούμε προς Ischgl?
  • Upcoming Events

    No upcoming events found
  • Today's Birthdays

    1. bobos...
      bobos...
      (37 years old)
  • Who is online

  • Forum Statistics

    • Total Topics
      17,324
    • Total Posts
      460,891
  • Member Statistics

    • Total Members
      10,770
    • Most Online
      1,823

    Newest Member
    Thomashiemo
    Joined
×
×
  • Create New...